U17: Етър надви Септември за втора победа

Ваня Николова 12/11/2017 19:05

Етър постигна втората си победа в Елитната юношеска група до 17 години. "Виолетовите"  надвиха Септември с 3:1.

Срещата се игра на лош терен на стадион "Христо Ботев" в град Дебелец, където Етър проведе някои от домакинските си срещи от началото на сезона.

Заслужена победа за "виолетовите", особено с оглед на играта през първата част. Етър удари две греди, създаде и други положения преди да открие резултата в средата на първото полувреме. Капитанът на Септември Райко Алов си отбеляза автогол и домакините поведоха.

15 минути преди почивката Алов получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко.

Етър се възползва от численото си предимство и Ростислав Узунов удвои. Въпреки че бяха с човек по-малко, гостите играха по-добре след почивката. Дамян Ганчев върна един гол от дузпа.

Кольо Станев оформи крайното 3:1. Септември е осми с 22. Етър е 13-и с 10 пункта.