Барокко не затрудни лидера Витоша при младшата

Валентин Маринов 12/11/2017 19:40

Витоша (Бистрица) спечели без особени проблеми гостуването си на Барокко с 5:1 в мач от 12-ия кръг на столичното зонално първенство за юноши младша възраст.

Най-доброто нападение в шампионата прибави 5 попадения в приятен за гледане двубой в топлия ранен следобед в Студентски град.

Срещата противопостави отбори на две школи, които в момента се развиват възходящо и будят интерес. Тимът на Витоша е по-класен и спечели закономерно.

Много рано стана ясно, че трудно се се случи оспорвана битка. Домакините още “не се бяха събудили”, когато Ивайло Петров откри резултата. Не след дълго стана и 2:0 след дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мартин Тодоров.

Точен от 11-те метра беше Алексей Георгиев. В 21-ата Петров удвои головата си сметка след грешка в отбраната на Барокко и пас на капитана Васил Първанов.

До края на полувремето Витоша изтърва още няколко положения, но в последните минути “зелените” почнаха да действат прекалено лежерно. Поведение, което донякъде е оправдано, тъй като домакините не ги затрудняваха нито в изграждането на атаките, нито в техния завършек.

Ваканционното настроение в редиците на Витоша продължи и в първите минути след почивката. От своя страна Барокко излезе с различна настройка и това донесе намаляване на резултата.

При контраатака топката стигна до Иван Кулинов, който с красив диагонален удар направи 1:3. Надежда за побратимения клуб на Валенсия, ала тя не трая дълго. В 58-ата Алексей Георгиев с майсторски удар от границата на наказателното поле покачи на 4:1.

До края мачът се доиграваше още повече и след направените смени от страна на треньора на бистричани Росен Стоянов. Алексей Георгиев бе блокиран от резервния вратар на домакините Кирил Трохаров. А много техничният Алекс Терзийски уцели греда с прекрасен шут от ждроб без подготовка.

Днес първи и последен в 1-ата и 80-ата минута думата имаше Ивайло Петров, който фиксира крайното 5:1. И хеттрик за него.

Двубоят премина спортсменски (отчитаме само един картон и едно леко спречкване) и бе изгледан от старши треньора на мъжкия тим на Витоша (Бистрица) Костадин Ангелов, който често наблюдава юношеските формации на “тигрите”. Днес отборът на младшата вероятно му е харесал.

----

Барокко - Витоша (Бистрица) 1:5

0:1 Ивайло Петров (1), 0:2 Алексей Георгиев (10-дузпа), 0:3 Ивайло Петров (21), 1:3 Иван Кулинов (51), 1:4 Алексей Георгиев (58), 1:5 Ивайло Петров (80);

Барокко: Димитър Димитров (Кирил Трохаров), Емил Мандев, Александър Константинов (Борис Петров), Илия Стоянов, Самуил Симеонов (Виктор Янакиев), Николай Йорданов, Николай Попов, Иван Кулинов, Виктор Александров, Димитър Велев, Мартин Христов-капитан;

Треньор: Веселин Ангелов

Витоша: Иван Ризов, Преслав Йотов (Марио Дилковски), Николай Славков, Здравко Панев, Борислав Иванов (Дони Бак), Даниел Борисов (Кристиян Гълъбов), Васил Първанов-капитан (Николай Андонов), Алекс Терзийски, Ивайло Петров, Алексей Георгиев (Теодор Костадинов), Мартин Тодоров;

Треньор: Росен Стоянов

Съдии: Емил Косев, Борислав Понорски, Петър Гешев (от София);

Делегат на БФС: Ивайло Симеонов

Жълт картон: Виктор Янакиев (Барокко);

София, стадион “Бонсист”, изкуствен терен, 50 зрители.

Другите резултати и временното класиране, ВИЖТЕ ТУК.