Ботев (2002) с втора победа над Лудогорец

Viasport 15/11/2017 12:40

Ботев (Пловдив) се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на БФС при юношите младша възраст, родени 2002 г., след като елиминира по категоричен начин Лудогорец.

Мачът реванш в "Коматево" завърши с победа за домакините с 3:0 , а първата среща в Разград също бе спечелена от "жълто-черните" с 4:1.

Иво Казаков откри за домакините в 19-ата минута с гол от пряк свободен удар от около 25 метра. Малко преди края на полувремето Георги Трифонов засече с глава центриране от корнер за 2:0.

В 50-ата минута Трифонов се разписа отново, след като се възползва от извеждащ пас на Петър Итов. Лудогорец бе близо до почетен гол, като на два пъти играчи на гостите удариха гредите.

Пет минути преди края Хидает Хюсеин стреля от свободен удар от границата на наказателното поле, но вратарят на Ботев Милко Баданов отрази.

На четвъртфиналите Ботев ще се изправи срещу Левски-Раковски, първият мач ще е в София на 22 ноември.