Локо U15 изпусна в края победа над Славия

Ваня Николова 18/11/2017 15:15

Славия и Локомотив (София) не излъчиха победител в среща от 15-ия кръг в Елитната група до 15 години, Югозападна зона (набор 2003).

Мачът на подновения наскоро изкуствен терен на стадиона в квартал "Овча купел"  завърши 1:1. Двата гола паднаха в последните минути на двубоя.

Домакините започнаха малко по-активно срещата. Няколко минути след началото топката се озова в мрежата на Локомотив, но гол не бе зачетен, тъй като бе отсъдена засада.

Мачът продължи равностойно като до почивката чистите голови ситуации липсваха. "Белите" отправиха няколко удара към вратата на "железничарите", които не затрудниха вратаря Петър Данаджиев. Гостите пък не успяха да развият по най-добрия начин своите атаки.

Малко след началото на втората част нападателят на Славия Мартин Сораков с глава прати топката в аут след центриране от фаул. В ответаната атака Георги Петров направи двойно с Валентин Николов, след което не успя да нанесе точен удар.

Десет минути преди края Славия имаше възможност да открие резулатата, когато след удар на деветката на "белите" Сораков топката мина много близо до целта.

Последва контра на Локомотив и изстрел в аут на Борислав Арнаудски.

Най-интересните положения в срещата дойдоха в последните 5 минути. В 65-ата нападателят на "червено-черните" Борислав Арнаурски бе изведен от Георги Петров сам срещу вратаря на домакините и откри резултата.

В последната минута Славия се спаси от домакинска загуба. След центриране от фаул последва разбъркване в наказателното поле на гостите, топката стигна до капитана Мартин Стоилов, който с глава отблизо изравни.

Славия заема пета позиция в класирането с 31 точки, колкото има и четвъртият  Национал. Локомотив (София) е седми с 24 т.