Английски кръг в Елитната U19 (обзор)

Viasport 19/11/2017 19:10

Интересни резултати се получиха в 14-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Като в добрите стари времена на английския футбол.

Днес гостите спечелиха четири победи, като две от тях са изненадващи, има и обрат. За сметка на това домакините надделяха с “баскетболни” резултати. Искаме или не, свикнахме с тях.

Отново имаме нов лидер - Лудогорец, след неочакван гаф на Черно море срещу Нефтохимик (на снимката).

Вчера Дунав (Русе) и Левски направиха 1:1.

Следващият уикенд полусезонът приключва.

Ето какво се случи днес.

----

Пирин (Благоевград) - Монтана 1:2 (1:0)

Определено е изненада. Не само заради това, че “орлетата” са в златната среда на таблицата, а монтанци - в дъното.

А бяха изминали едва 20-ина секунди от първия съдийски сигнал и Пирин водеше. Марио Топузов откри за 1:0.

В следващите минути Пирин можеше да вкара и втори гол, но пропусна добри възможности.

А Монтана изчака момента си и нанесе удар в края на срещата с попадения за пълен обрат на Мартин Петров.

----

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 0:1 (0:0)

Доста публика се стече на този мач - може би повече, отколкото ходят на някои двубои в Първа лига.

Зрителите край изкуствения терен на “Лаута” обаче не видяха кой знае какво.

Гостите измъкнаха труден успех с попадение на Георги Стоянов, изведен от Доминик Янков в 70-ата минута.

Малко след това Иван Йорданов от Лудогорец получи втори жълт и червен картон, но “черно-белите” не се възползваха от числения си превес.

Според треньора на разградчани Юри Васев съдията Димо Димов е свирил “тенденциозно” срещу неговия тим. Той критикува цялостното представяне на рефера.

----

Черно море - Нефтохимик 0:2 (0:0)

И това е изненада, варненци бяха в добра серия напоследък, те водеха в класирането преди паузата заради квалификациите на националния тим до 19 г.

Повлия им лошия терен на ст. “Корабостроител”, разкалян от други мачове по-рано.

“Шейховете” действаха прибрани и на контри, те просто издебнаха своите възможности след почивката.

Мартин Ставрев бе точен при разбъркване след центриране в 53-тата минута.

Пак той бе точен от дузпа в 70-ата, отсъдена за нарушение срещу Матей Иванов при контра в 70-ата.

Силни изяви имаше вратарят на гостите Мартин Шейтанов. Нефтохимик игра без 6-има основни футболисти, трима заради контузии, а останалите ден по-рано облякоха екипа на мъжкия тим.

----

Септември (София) - Черноморец (Бургас) 6:0 (1:0)

Иван Арсов откри в 43-тата, а столичният тим направи и много пропуски, удари 3 греди.

Все пак Септември стигна до изразителен успех през втората част, когато Веселин Диваров удвои в 55-ата, а после в рамките на 15-ина минути паднаха още 3 попадения, дело на Владимир Николов, Христо Киров и Йордан Тодоров.

Асен Максимов оформи “шестицата” в края.

----

Славия - Ботев (Пд) 0:4 (0:2)

Голямата победа на “канарчетата” е неочаквана. Помогна това, че “белите” имат много проблеми с трайно контузени бранители. Така се наложи халфът Тодор Йомов да играе като централен защитник.

Мартин Татаров откри в 20-ата минута, а в 25-ата Кристиан Добрев удвои. След почивката Славия тръгна масирано напред и Ботев наказа това.

“Белите” направиха пропуски и логично гол падна в тяхната врата - Димитър Богданов приключи интригата в 60-ата. В 85-ата Милен Златков се разписа за 4:0.

Ботев се върна на победния път след три мача без победа.

----

ЦСКА-София - Ботев (Вр) 9:0 (5:0)

Хеттрик за Никола Борисов, два гола на Иван Митрев и по един на сметката на Любослав Златков, Даниел Йорданов, Радослав Живков и Жулиан Манолов.

----

Берое - Марек 1915 (Дупница) 5:1 (2:1)

Убедителният успех за старозагорци дойде след почивката, а може да се каже, че първата част бе равностойна.

Никола Гавов бе точен с глава в 25-ата - 1:0 за Берое. Малко след това щатният голмайстор на дупничани Симеон Димитров изравни, също с глава.

Все пак Берое си върна аванса преди почивката с попадение на Руси Чернаков.

“Зелено-белите” се разиграха след почивката и това се увенча с 3 попадения. Никола Гавов направи 3:1 от дузпа в 68-ата. Последва го Никола Маринов (той спечели дузпата) в 75-ата, а Мануел Иванов в 83-тата също записа името си в графата с голмайсторите в протокола.