“Спортни таланти” с успехи през уикенда

Общество
    Viasport 20/11/2017 16:00

Добри представяния имаха “Спортни таланти” на „Еврофутбол“ през изиминалите почивни дни (18-19 ноември).

Диана Петкова (на снимката в средата) постави три национални рекорда на международен турнир в Пловдив, в който участваха 450 състезатели от 40 отбора.

Петкова записа време 55.99 сек на 100 м свободен стил, 25.56 сек на 50 м свободен стил и 1:03.33 мин на 100 м съчетано плуване, което й донесе три златни медала и приз за най-добър състезател в групата си.

Иван Алмаджиев взе три първи места - на 50 м и 100 м бътерфлай, както и на 50 м свободен стил и едно трето - на 100 м свободен стил, на същото състезание. Тодор Тодоров, “Спортен талант на публиката”, зае 3 трети места, едно четвърто и едно пето.

Таня Звискова, една от големите надежди на България в спортната стрелба, взе златото на провелия се в края на миналата седмица международен турнир в гр. Бели Манастир, Хърватия. Таня участва в две старта в дисциплината 40 изстрела с пневматично оръжие, като на първия етап завърши с 412.1 точки и бе на седмо място, преминавайки успешно елиминациите.

На втория старт Звискова постигна 413.2 точки, зае 4-то място и си осигури участие във финала, където бе безапелационна - Таня стана първа с 246.4 точки от 24 изстрела.

Митко Джорджев спечели бронза от Откритото първенство по таекуондо на Гърция. Той игра в четири мача, от които три спечели. Последната битка бе трудна за него поради контузия в левия крак и тя го спря да я спечели.

Диляна Минкина стана 7-ма при девойките до 23 г. на 6 км с време 24:24 мин на провелото се на 18 ноември в Чанаккале балканско първенство по крос кънтри. Александър Сръндев, “Спортен талант на публиката”, взе 14-а позиция на 8-те км с време 29:13 мин.

Мария Делчева, една от най-успешните ни бадминтонистки, победи безапелационно своите опонентки от Чехия, Холандия, Полша и Унгария без загубен гейм на силно международно състезание в Орлова, Чехия.

Габриела Антова, една от най-добрите ни шахматистки, продължава участието си на световното първенство за девойки до 20 г. в гр. Тарвисио, Италия. Към момента Габи има 4 точки от шест кръга и по допълнителен показател заема 17-о място във временното класиране.

Калина Христова взе участие в първия етап на националния турнир по тенис на маса „Млад Олимпиец“, като се състезава с 41 девойки, разпределени в осем групи. Калина преодоля без проблеми конкуренцията - изигра и спечели осем срещи без загубен гейм, с което взе и първото място.