Боксьорките ни отпаднаха от световното в Индия

Бокс
    Viasport 21/11/2017 21:13
И последните две наши представителки, за жалост, отпаднаха от световното първенство по бокс за девойки, което се провежда в Индия.

В среща от втория кръг на категория до 48 кг Еми-Мари Тодорова не успя да се справи с коравата индийка Ниту и след 4:1 (29:28, 30:27, 30:27, 28:29, 30:27) съдийски гласа за съперничката й тя отпадна от надпреварата. Това е втора поредва загуба за трикратната ни европейска шампионка от Ниту след тази във финала на международния турнир „Балкан“ преди месец в София.

Загуба във втория кръг при 60-килограмовите претърпя и Аслъхан Мехмедова. Тя отстъпи също с 1:4 гласа пред корейката Аеджи Им, като само съдията от Англия предпочете българката – 27:30, 28:29, 28:29, 29:28, 27:30.

Така България приключи участието си, след като в първия кръг на своите категории отпаднаха Горяна Стоева (51 кг) и Мелис Йонузова (69).

Снимка: bgboxing.org