Двоен удар на Левски (2000) срещу Лудогорец

Валентин Маринов 22/11/2017 12:38

Левски взе аванс от 2:0 срещу Лудогорец в четвъртфинала срещу Лудогорец за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени 2000.

Реваншът е след седмица в Разград.

Головете за "сините" реализираха двама футболисти, родени 2001 г. - Айвън Ангелов и Томислав Папазов, през второто полувреме.

Двубоят бе равностоен, с малко чисти положения и пред двете врати. Левски успя да се възползва от грешка в редиците на гостите и от статично положение.

Срещата започна с домакински натиск за "сините", които обаче почти не стигнаха до добри ситуации пред Дамян Дамянов.

Димитър Митков от Лудогорец изпълни пряк свободен удар, топката летеше в долния десен ъгъл на Петър Иванов, който изби. В 26-ата минута Левски имаше отлична възможност - Симеон Димитров бе изведен сам срещу Дамянов в коридор и дори преодоля стража, но не нанесе удар и "орлите" елиминираха опасността.

Към края на полувремето Димитров нахлу отляво към вратата на Лудогорец, но шутира в аут.

Втората част започна по-различен начин от първата. "Зелените" поеха инициативата, по-често се играеше в половината на "сините". Хюсеин Кельовлуев имаше добра възможност при акция, в която гостите имаха числен превес пред вратата на Левски. Не сполучи.

И в тези минути тимът на Георги Тодоров нанесе удар, при това двоен. Игралият и днес много сърцато Айвън Ангелов отне топката при опит на гостите да я изнесат от половината си. Напредна, освободи се и отправи удар, вратарят Дамянов отклони топката, но не достатъчно - 1:0 за Левски.

Голът даде криле на левскарите и видимо смути лудогорци. В 71-ата Айвън Ангелов центрира от ъглов удар и Томислав Папазов направи 2:0 с глава.

До края Лудогорец натисна, но стигна само до две-три мелета и опасен удар на Георги Стоянов, отразен блестящо от представилия се много стабилно Петър Иванов.

Любопитно е, че тази есен Левски за втори път бие Лудогорец при юношите старша - по-рано това стана и в Елитната U19.