Септември с добър аванс срещу Ботев 2002

Ваня Николова 22/11/2017 17:45

Септември победи с 4:2 Ботев 2002 в първи четвъртфинал от турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени през 2000 година.

Столичани поведоха с 4:0, но в края гостите върнаха две попадения.

Септември оказа домакински натиск от началото, като още в 7-ата минута можеше да открие. Вратарят на Ботев 2002 Димитър Йоцов изпусна топката, но Александър Тодоров не се възползва и стреля в аут.

В 14-ата минута Септември поведе. Слави Косов засече с глава центриране от корнер - 1:0.

След половин час игра домакините удвоиха. Дамян Ганчев от фаул направи 2:0.

Най-добрата ситуация за Ботев 2002 през първата част също бе от статично положение. Александър Праматаров изпълни много добре пряк свободен удар, който обаче бе отразен от стража Иван Василев.

Малко преди почивката Септември вкара трети гол. Негов автор стана Владимир Николов, който оползотвори атака отляво на домакините.

В началото на втората част гостите можеха да върнат едно попадение, когато Огнян Памуков стреля от границата на наказателното поле, но и този път Василев спаси.

Последваха няколко добри ситуации за домакините, при които Галин Стоянов и Октай Хамдиев не успяха да преодолеят вратаря на Ботев 2002.

В последните 15 минути паднаха 3 попадения. В 75-ата минута Владимир Николов с втория си гол в срещата направи 4:0 след асистенция на Симеон Чатов. При атаката обаче голмайсторът бе контузен и напусна принудително терена.

При една от атаките на Ботев 2002 гостите поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но главният съдия Димитър Димитров прецени, че няма основания за наказателен удар.

В 85-ата минута влезлият като резерва за Ботев 2002 Абдула Ал-Казахли бе изведен на добра позиция и върна един гол - 4:1.

В 90-ата минута реферър посочи бялата точказа нарушение на Иван Арсов срещу Огнян Памуков. Зад топката застана Радостин Коев, който оформи крайното 4:2.

Реваншът е на 30 ноември в Катуница.

----

Септември - Ботев 2002

1:0 Слави Косов (14), 2:0 Дамян Ганчев (31), 3:0 Владимир Николов (43), 4:0 Владимир Николов (75) , 4:1 Абдула Ал-Казахли (85), 4:2 Радостин Коев (90);

Септември: Иван Василев, Александър Тодоров, Иван Арсов, Слави Косов, Иво Димитров-капитан, Николай Колев, Христо Киров, Владимир Николов (Румен Фратев), Дамян Ганчев (Симеон Чатов), Октай Хамдиев (Майкъл Митев), Галин Стоянов (Николай Манчевски);

Треньор: Антон Кирилов;

Ботев 2002: Димитър Йоцов, Георги Димитров, Радостин Коев, Николай Бозуков, Никола Попов, Александър Праматаров, Иван Мицев-капитан, Атанас Павлов, Димитър Русев (Абдула Ал-Казахли), Огнян Памуков, Симеон Дидов;

Треньор: Иван Танчовски;

Съдии: Димитър Димитров, Петър Рангелов и Димитър Добромиров;

Делегат на БФС: Неделчо Михайлов;

Жълти картони: Иван Мицев, Никола Попов, Радостин Коев (Ботев 2002); Румен Фратев (Септември);