U19: Нафтата и Славия не се победиха в хубав мач (обзор)

Viasport 25/11/2017 21:14

Нефтохимик и Славия предложиха интересно надиграване в мач от 15-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 г.

И направиха равенство в последния си за годината двубой. Днес се играха още две срещи, а останалите са в неделя.

Черно море поне за ден се върна на върха - преди мачовете на Лудогерец и ЦСКА-София.

----

Ботев (Враца) - Черно море 1:5 (1:2)

Краткото “турне” на “моряците” из Северозападна България им донесе две убедителни победи. През седмицата те гостуваха и на Монтана за Купата и изобщо не се прибираха във Варна.

А днес Ботев поведе - Ангел Дойчинов вкара в началото след рейд.

До края полувремето Черно море обърна с попадения на Лъчезар Йорданов и Данаил Димов.

След почивката Димов се разписа още веднъж, а два пъти го стори Румен Касабов.

Врачани ще зимуват предпоследни, те имат само една победа - срещу “котвата” на групата Черноморец.

----

Нефтохимик - Славия 2:2 (0:1)

“Белите” поведоха в края на полувремето, когато вратарят Марио Исаков си вкара нелеп автогол.

Домакините стигнаха до пълен обрат след почивката. Кристиян Парашкевов изравни в 53-тата минута, а в 75-ата Христо Янков с чудесен гол направи 2:1.

В 78-ата Димитър Стоянов изравни с глава - 2:2.

В края а срещата Янков остана сам срещу вратаря на “белите”, но не успя да го преодолее.

Получи се динамичен мач, освен четирите гола имаше и други сигуации пред двете врати. Греда за славистите удари Христо Иванов.

----

Ботев (Пловдив) - Дунав (Русе) 3:0 (1:0)

Победен край на полусезона за “канарчетата”, обратното важи за русенци.

Василен Марков даде аванс на “жълто-черните” в 40-ата минута. Милен Златков удвои в 66-ата, а малко преди това гостите останаха с намален състав заради втори жълт и червен картон.

Крайното 3:0 оформи Димитър Богданов в 90-ата.