Старшата на Витоша би Вихрен в скандален мач

Валентин Маринов 28/11/2017 01:47

Витоша (Бистрица) победи Вихрен (Сандански) с 2:0 в мач 18-ия кръг на столичната зонална група за юноши старша възраст.

Двубоят на изкуствения терен на ст. “Академик” на 4-ти км (зад БАН) предложи и хубаво, и лошо, като през второто полувреме преобладаваха нелицеприятни сцени.

А мачът започна обещаващо - с открит футбол и от двете страни. След това малкото зрители видяха спасена дузпа (или изпусната - въпрос на тълкувание), червен картон, гневни реакции, спиране на срещата за кратко… Имаше и хубави неща, но за жалост те бяха поизместени от лошите.

Тимът от Сандански започна по-добре, повече играеше с топката, имаше инициативата. Даниел Христов стреля с глава след центриране от свободен удар, но не уцели вратата.

В 24-ата минута съдията Стоил Малинов от Пазарджик отсъди дузпа за Вихрен за игра с ръка на Томас Младенов при нова опасност пред вратата на домакините. Младенов правилно не бе изгонен, а получи само жълт картон - припомняме, че има ново правило от ФИФА, според което в такива ситуации вече не се прилагат едновременно и двете най-тежки санкции.

Вратарят на “тигрите” Стефан Борисов блестящо парира удара на Даниел Христов, а при добавката втория опит на играча на Вихрен бе блокиран.

Последваха нови добри намеси на Борисов. Стигна се до рядко срещана ситуация - при две последователни центрирания Цветолюб Чолтеев от Вихрен пробва странични ножици, но не сполучи.

Малко след това - около 30-ата минута, нещата на терена се промениха. Може би Вихрен пропусна психологически момент.

В 35-ата играчите на Витоша успяха много добре да си подадат топката, Димитър Атанасов се озова на чиста позиция и откри резултата - 1:0. И всичко окончателно се промени. Последваха пропуски на Александър Петров и Иван Стоянов за бистричани.

В 42-ата Атанасов удвои при самостоятелна акция, а в самия край на първата част можеше да направи и хеттрик.

Удар за бистричани бе контузията на вратаря Борисов, който бе заменен на почивката. Стражът имаше огромен дял резултатът да е 2:0 за Витоша.

Втората част отново започна с натиск за тима от Сандански, но този път играта на гостите не вървеше така, както преди паузата. Домакините пазеха съперниците си по-отблизо и действаха с повече самочувствие и ясен план. Всяка една от контрите ми носеше заплаха.

Така в рамките на няколко минути три гола на Витоша не бяха зачетени заради засади. Което изнерви "зелено-белите", имаше протести и от трибуните. Тук започнаха проблемите.

В 66-ата минута игралият силно до момента Ростислав Тенев влезе в съприкосновение с вратаря на тима от Сандански Божидар Василев, който излезе напред да предотврати опасност и посегна към топката с глава. Последва втори жълт и червен картон за Тенев.

Треньорът на Вихрен Атанас Ласков реагира доста невъздържано, навлезе на терена. Тенев пък уверяваше, че не е докоснал Василев, а при напускането на терена изрече грозни думи. После продължи с невъздържани прояви и край игрището, което принуди делегатът на БФС Павел Атанасов да спре мача за 2-3 минути.

Зад скамейката на Витоша слезе доста гласовит и темпераментен привърженик на Вихрен. Добре поне, че малко след това с Ростислав Тенев си стиснаха ръцете.

А междувременно се наложи вратарска смяна и в тима на гостите - заради ситуацията с Тенев. Влезлият като смяна Михаил Атанасов (Витоша) пък удари греда.

До края обаче футбол почти не се игра. Гостите не се възползваха от числения си превес. А ако съдията Стоил Миланов сбърка в нещо със сигурност, то е, че не изгони треньора на Вихрен за невъздържано поведение.

Има интересни футболисти и в двата цвята.