ЦСКА (2004) на полуфинал след класика срещу ДИТ

Ваня Николова 28/11/2017 15:45

ЦСКА-София ще играе на полуфиналите в турнира за Купата на БФС при децата, родени през 2004 година, след като елиминира тима на ДИТ.

В четвъртфиналния мач реванш "червените" се наложиха с 3:0 и с общ резултат 4:0 продължават в следващия етап на надпреварата.

Двубоят се игра на терен 1 в комплекс "Царско село", като домакините бяха почистили добре игрището след падналия сняг в столицата.

ЦСКА реши всичко до почивката. "Армейците" можеха да открия още в 8-ата минута, но ударът на Георги Чорбаджийски бе спасен от стража на ДИТ Мартин Иванов.

"Червените" поведоха в 17-ата минута с гол на Ясен Цеков след асистенция на Йоан Лозанов. Десетина минути по-късно Цеков върна жеста и подаде на Лозанов, който удвои аванса на ЦСКА.

В края на полувремето Георги Чорбаджийски засече с глава центриране от фаул и оформи класическия резултат за домакините.

След почивката темпото спадна, а чисти голови положения нямаше.

Пряк свободен удар на Йоан Лозанов бе отразен от вратаря на ДИТ.

Малко по-късно грешка на стража на ЦСКА Иван Маринов можеше да доведе до попадение за гостите. Вратарят подари топката на Наско Кехайов от ДИТ, който обаче стреля неточно.

Полуфиналите ще се играят през пролетта.