Берое си поигра с огъня срещу Ботев

Viasport 30/11/2017 17:57

Берое и Ботев (Пловдив) изиграха напрегнат реванш от четвъртфиналите за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени 2000 г.

“Канарчетата” спечелиха с 2:1 в Стара Загора, но напред продължават беройци, тъй като седмица по-рано биха с 3:2 под тепетата. Важи правилото за повече отбелязани попадения на чужд терен.

Кристиан Добрев откри в 12-ата минута и даде импулс на “жълто-черните”. В следващите минути те натиснаха.

В 19-ата Валентин Иванов удари напречната греда на вратата на гостите, като засече топката след центриране от свободен удар.

В 30-ата Стоян Иванов изравни.

Ботев си върна аванса много бързо - още в 33-тата Иван Василев показа, че “канарчетата” не са се предали с точен удар от 20-ина метра.

След почивката играчите на Стефан Стоянов имаха възможности за трети гол, но не успяха да ги реализират, а Берое удържа крехкия си аванс (от двете срещи) и е на полуфинал, подобно на младшата на клуба.

В другия следобеден реванш нямаше такива предпоставки за драма, въпреки че резултатът от първата среща - 4:2 за Септември, даваше надежди на Ботев 2002.

Столичният тим обаче спечели с 3:1 в Катуница, като набързо вкара трите си гола.

Николай Манчевски откри в 8-ата минута, а в 16-ата Николай Колев удвои. 3:0 стана в 32-ата, точен бе Теодор Белнейски.

В 40-ата домакините изтърваха дузпа, след удара на Радостин Коев топката удари гредата и излезе в аут.

Почетния гол за Ботев 2002 бе отбелязан в 90-ата минута от Абдулла Ал-Казахли. Преди това домакините направиха фрапантни пропуски.