Велбъжд обърна Левски-Раковски в U15

Ваня Николова 02/12/2017 19:20

Велбъжд постигна пълен обрат срещу Левски-Раковски в среща от 17-ия кръг на Елитната Югозападна U15 група за деца, родени през 2003 г.

Тимът от Кюстендил победи с 2:1.

Мачът се игра на стадион "Бонсист", за да се запази стадион "Раковски" след обилните дъждове, които валят вече втори ден в столицата.

Началото на двубоя се забави с около 25 минути, тъй като се оказа, че лекарят, който трябваше да присъства на мача, е претъпрял пътен инцидент и в последния момент бе сменен от свой колега.

В началните минути на срещата гостите имаха възможност да поведат, когато след центриране в наказателното поле играч на "сините" в опит да изчисти топката я прати в гредата. Все пак вратарят и защитата на Левски-Раковски се справиха със ситуацията.

Домакините поведоха в 10-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар играчите в синьо разиграха пред наказателното поле и топката стигна до Стилиян Викентиев, който откри.

Няколко минути по-късно Велбъжд изравни. Радослав Славев засече с глава центриране от фаул за 1:1.

В 23-тата минута гостите направиха обрата пълен, след като се възползваха от груба грешка в тима на Левски-Раковски. Любослав Любомиров овладя върната топка към вратаря на "сините" и се разписа за 2:1.

През второто полувреме нямаше много сутиации пред двете врати. При разбъркване в наказателното поле на Велбъжд гостите изчистиха топката от голлинията и предотвратиха изравняване.

В средата на полувремето Йордан Йорданов от състава на Велбъжд проби отдясно и подаде към Даниел Василев, но изстрелът на последния бе уловен от вратаря на Левски-Раковски.

В последните десетина минути удар на Мартин Панаретов бе блокиран от стража на гостите, а малко по-късно Кристиан Йорданов също не успя да преодолее Александър Михайлов.

Велбъжд е на седма позиция с 27 точки, Левски-Раковски заема 11-ото място със 17 т.

----

Левски-Раковски - Велбъжд 1:2

1:0 Стилиян Викентиев (10), 1:1 Радослав Славев  (14), 1:2 Любослав Любомиров (23);

Левски-Раковски: Милен Иванов, Радослав Ангелов (Борис Янков), Кристиан Йорданов, Тони Борисов, Александър Немски, Христо Петров (Даниел Желев), Велислав Кьоров (Лазар Ковачки), Радослав Борисов, Павел Павлов-капитан (Мартин Панаретов), Рангел Захариев (Александър Велев), Стилиян Викентиев (Велизар Дешев);

Треньор: Игнат Дамянов;

Велбъжд: Александър Михайлов, Галин Йовчев, Стивън Илиев-капитан, Василен Паргов, Симон Захариев (Димитър Терзийски), Радослав Славев, Владимир Стефанов, Цветелин Стоичков, Васислав Арнаудов, Йордан Йорданов, Любослав Любомиров (Даниел Василев);

Треньор: Кирил Мицов;

Съдии: Гергана Цанкова, Ирина Накева и Антоанета Панчева;

Делегат на БФС: Стефан Джавков;

Жълти картони: Тони Борисов (Левски-Раковски); Симон Захариев, Стивън Илиев (Велбъжд);