БУБА нанесе първа загуба на ЦСКА при момчетата

BGbasket.com 12/12/2017 09:00

БУБА Баскетбол се наложи със 71:51 над ЦСКА в дербито на седмия кръг от първенството за момчета (U16), А група, Западна конференция.

Това бе първо поражение за "червените", които вече изиграха всичките си мачове от първото завъртане. В последните две срещи, които бяха отложени от шести кръг, играят БУБА - Левски и Академик - Шампион.

В зала "Триадица" БУБА и ЦСКА изиграха отлично първо полувреме, което бе много оспорвано, и завърши 34:29 в полза на БУБА.

Третата част обаче реши всичко, след като ЦСКА успя да вкара едва пет точки, срещу 19 за съперника. БУБА реализира много - 23 в последния период, за да поддържа, и дори да увеличи още малко аванса си и да стигне до убедителния резултат в края.

Александър Витанов и Петър Конакчийски реализираха по 16 точки за победата, а също 16 за ЦСКА отбеляза Константин Стоянов.

Двубоят премина и без често срещаните емоции и в добър тон между треньори, съдии и играчи.

Левски нямаше проблем с Рилски спортист и победи със 73:48 след много силна втора четвърт.

В нея "сините" вкараха 27 срещу 9 точки, а след почивката си подпечатаха успеха.

Виктор Германов с 20 точки бе най-резултатен за Левски, Иван Павлов добави 14, а Димитър Панайотов - 12, за Рилски спортист Васил Лобутов и Васил Попов вкараха по 14.