Петър Божилов подобри 25-годишен рекорд на Петър Стойчев

Плуване
    Viasport 14/12/2017 15:25

Петър Божилов подобри 25-годишен рекорд на Петър Стойчев за юноши старша възраст (15-17 г.) на 1500 метра свободен стил, пише БТА.

17-годишният Божилов финишира за 15:24.67 минути в сериите на дисциплината по време на европейското първенство по плуване в малък басейн в Копенхаген. Постижението отреди на българина 19-о място в общото класиране.

Досегашният рекорд на Петър Стойчев при юношите старша възраст бе 15:32.40 минути, поставен точно преди 25 години в Солун.

Петър Божилов е дебютант при мъжете на голям форум и единственият български участник в Копенхаген. Остава му още една дисциплина на състезанието - сериите на 100 метра свободен стил.