Осем рекорда паднаха на държавното за деца

Плуване
    BGswim.com 17/12/2017 14:30

ПК Сандански е отборен държавен шампион по плуване при децата на малък басейн.

На първенството на комплекс "Младост" в Пловдив бяха регистрирани общо осем най-добри постижения при 12-годишните.

Участие взеха 214 плувци (122 момчета и 92 момичета) - плувната география, разгърната от 49 клуба. Сандански оглави комплексното класиране по точки, събирайки актив от 132,13 т. Клубът е първи при момичетата.

Втората позиция в общото генерално класиране е за ПСК Черно море (Варна) със 131,66 т. и само на 0,47 от шампиона. Тройката оформи КПС Ирис (Русе) със 122,30 т.

В класирането по медали №1 е варненският Астери с осем отличия, шест от тях златни (две бронзови). Втори и трети са старозагорските клубове Траяна (10 - пет златни, два сребърни и три бронзови) и Августа (5 златни).

В класирането при момчетата първи е Ирис, събрал 101,34 т. ПСК Черно море и КПОСК Славия са втори и трети, съответно с 58,67 т. и 57,72 т.

ПК Сандаски оглави класирането при момичетата със 105,83 т. Втори е Астери със 105,20 т. Трети е ЦСКА със 77,98 т.

По време на първенството бяха поставени и осем най-добри постижения при 12-годишните. Виктор Христов (Августа) и Гергана Стоянова (Астери) записаха по три. Общо пет бяха с марката на старозагорското плуване.