Националките U16 отстъпиха на Румъния

BGbasket.com 19/12/2017 20:30

Българският национален отбор по баскетбол за момичета U16 загуби първия си мач от Балканиадата в Румъния.

Отборът ни се изправи срещу домакина и отстъпи с резултат 47:68 след слаба втора четвърт. Утре от 12:30 часа момичетата ни ще се изправят срещу връстничките си от Сърбия.

Домакините поддържаха малка преднина през цялата първа четвърт, но българките бяха близо зад тях и след нея разликата беше само 3 точки.

До почивката обаче тимът ни вкара едва 5 точки и съперникът се откъсна далеч напред - 38:17.

Тимът ни изигра стабилна трета част, в която беше равностоен на съперника си, но голямата разлика се запази. До края статуквото не се промени.

За тима ни Габриела Ангелова записа 15 точки и 4 борби, а с 11 плюс 4 се включи капитанът Илияна Георгиева. За победителките Андреа Димитру отбеляза 11 точки.

СТАТИСТИКА НА БЪЛГАРИЯ (U16) ОТ МАЧА С РУМЪНИЯ (U16)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ БАЛКАНИАДАТА ЗА МОМИЧЕТА (U16)