Баскетболистките U16 с нова загуба на Балканиадата

BGbasket.com 21/12/2017 12:45

Националният ни отбор по баскетбол за момичета до 16 години записа трета загуба на Балканиадата в Румъния.

В последния си мач от турнира отборът ни падна от Унгария с 40:68 и завършва на четвърто място в крайното класиране. В този мач България отстъпваше най-сериозно в борбата под коша, където съотношението бе 27 на 46.

Двубоят започна много оспорвано, но в края на частта унгарките взеха инициативата и след десет минути игра водеха с 14-10. Подемът в играта на съперника ни продължи и през втория период. България успя да отбележи едва шест точки в него и на почивката вече изоставаше с 18.

Тимът ни заигра по-добре след паузата и се доближи на десет точки от Унгария, но преди решителната част пасивът му бе 14. Съперникът ни изигра много силна последна четвърт, която спечели убедително, а с това и взе победата в мача.

Илиана Георгиева и Габриела Ангелова бяха най-резултатни за България, като отбелязаха по 12 точки.