Ева Вукадинова с престижен подиум за “Купа Бороспорт”

Ски алпийски дисциплини
    Viasport 12/01/2018 11:10

16-годишната Ева Вукадинова (клуб Боровец) записа отлично класиране, като завърши на второ място в женския слалом за „Купа Бороспорт” на писта „Попангелов" в Боровец.

В първият манш Ева записа време 56.01 сек, а във вторият даде по-добро време с почти 2 секунди и така с общо време 1:50.26 мин грабна второто място.

С две секунди по-бърза  бе босненката Елведина Музаферия, която се окичи със златото.

Силвия Маджарска от клуб Чамкория също направи добро спускане и завърши на пето място с време 1:59.19 мин.

При мъжете Георги Околски не успя да завърши и отпадна от състезанието, след като падна по трасето. Съотборникът му Антон Томов финишира седми с време 1:49.12 след силен втори манш.

Текст: Любомир Кузев