Волейболистките на Левски без загуба при девойките

Ани Колева 18/01/2018 13:15

Волейболистките на Левски продължават успешното си представяне в софийското градско първенство за девойки U17, като започнаха пролетния сезон с чиста победа.

"Сините“ надиграха като гости Локомотив 1929 с 3:0 (25:8, 25:16, 25:15) в залата на стадион "Локомотив" в мач от шестия кръг. С това младите левскарки записаха шеста победа от шест мача и оглавяват класирането в София с 18 точки и само един загубен гейм.

С успех се поздрави и тимът на Славия, който надигра ЦПВК като домакин също с 3:0 (25:18, 25:21, 25:22) в своята зала „Панайот Пондалов“. Така „белите“ са втори в подреждането с една загуба, пет победи и 15 точки.

Стабилно начало отбелязаха и представителките на ЦСКА, които се наложиха като гости над Ахил с 3:1 (23:25, 125:3, 25:20, 25:23). С това "червените“ заемат трето позиция в таблицата с две загуби, четири победи и 12 точки.

Четвърти  подреждането на столичния шампионат е тимът на Ахил с две победи и 5 точки. На пета позиция е съставът на ЦПВК с една победа. Без успех засега е отборът на Локомотив, който заема шесто място в класирането.

Следващият кръг от шампионата е на 24 януари (сряда).

Програма, резултати и временно класиране за девойки U17, вижте тук.

На снимката: Левски победи Локомотив 1929 с 3:0 гейма и е водач в първенството без загуба