КПС Варна за първи път на финали при старшата

Водна топка
    BGswim.com 12/02/2018 08:45

Отборът на КПС Варна за първи път се класира за финалите, които ще определят медалистите в държавното първенство по водна топка за юноши старша възраст U19.

Съставът, воден от Найден Найденов, завърши втори след Аква спорт (трeньор Стефан Георгиев) във втория турнир от шампионата.

И двата отбора допълниха финалната шестица, където вече от квалификациите се бяха класирали шампиона във възрастта от миналата година Локомотив Никола Нанов и Черноморец.

По регламент двубоите от финалната четворка ще са през юни в София.

Аква спорт и КПС Варна спечелиха по 4 победи в първите си 4 мача от турнира в 25-метровия покрит басейн на комплекс „Приморски“ във Варна, събрал 6 тима.

И двубоят помежду им накрая е само за престиж и самочувствие - надделя Аква спорт с 11:5.

От трето до пето място с еднакъв актив от точки завършиха Тича, Славия и ЦСКА, които се подредиха само по головата разлика от двубоите помежду си.

Добро впечатление оставиха столичните ЦСКА и Славия, които се представиха значително по-силно от първата квалификация и сега спечелиха по две победи.

А мачът помежду им бе много оспорван и завърши с 1 гол разлика в полза на ЦСКА (9:8). Неприятната изненада на турнира поднесе варненският Комодор, който загуби всичките си двубои.

Оформиха се и следните финални групи в шампионата: първа - Локомотив НН, Черноморец, Аква спорт и КПС Варна, втора - Тича, Славия, ЦСКА и Комодор.

Резултати във Варна:
Тича - ЦСКА 11:9, Варна - Славия 16:3, Аква спорт - Комодор 12:9, Аква спорт - Тича 13:7, КПС Варна - Комодор 8:6, ЦСКА - Славия 9:8, Тича - Комодор 9:8, КПС Варна - ЦСКА 13:5, Аква спорт - Славия 15:7, Славия - Комодор 8:4, Аква спорт -ЦСКА 17-9, КПС Варна - Тича 7:4, ЦСКА - Комодор 15:10, КПС Варна - Аква спорт 5:11, Славия - Тича 8:7.

Класиране: Аква спорт - 15 т., КПС Варна - 12, Тича - 6, Славия - 6, ЦСКА - 6, Комодор - 0.