Академик убедителен лидер в Суперлигата за юноши

BGbasket.com 22/02/2018 09:00

Академик (София) записа петата си победа в Суперлигата за юноши, като се наложи с  98:69 над Черно море Тича като гост. Така играчите на Иван Коцев водят с актив 5-1 в класирането.

Днес в 12:00 часа двата тима ще изиграят още един двубой помежду си във Варна. Заради финансовите проблеми на школата на Черно море Тича, "моряците" записаха само две гостувания този сезон, през ноември.

Академик води през целия двубой, като още след първата четвърт имаше двуцифрен актив. На почивката авансът на гостите вече бе 47:32. Третата четвърт бе най-равностойна, но разликата не се промени, а в последния период стана вече разгромна.

Петимата титуляри за Академик завършиха с двуцифрен точков актив, а от пейката  Даниел Милчев наниза 18 точки. Цветомир Чернокожев бе най-резултатен с 19 точки,  Костадин Лазаров добави 15, а Георги Дамянов - 14.

Александър Кръстев отбеляза 19 за Черно море.