Черно море взе реванш от Академик в Суперлигата

BGbasket.com 22/02/2018 17:19

Черно море Тича спечели втория от двата поредни мача срещу Академик (София) от Суперлигата по баскетбол за юноши.

След като загубиха тежко първия двубой в сряда, в четвъртък варненци победиха с 92:83. Академик обаче бе без двама от основните си играчи, Георги Дамянов и Марио Мирчев, заради различни здравословни проблеми.

Първото полувреме бе изключително равностойно, като Черно море дръпна в първата четвърт, но Академик навакса до почивката, дошла при 41:40.

Мартин Стефанов стартира отлично двубоя, като вкара почти половината точки за Черно море в първата част, но след това бе ограничен до полувремето само до още 2 точки. Вместо това, във втората част за Академик избухна Цветомир Чернокожев с 13 точки за периода и общо 19 за полувремето.

В третата част нещата бяха през цялото време кош за кош, като Цветан Савов се нагърби с вкарването за Черно море, а Костадин Лазаров и Николай Иванов за Академик. Гостите взеха солиден аванс от десетина точки, но с добра защита и отборна игра "моряците" наваксаха и преди последната част пак всичко бе изравнено.

Отново Цветан Савов, с помощта на Михаил Молдов, отказаха Академик и успяха да приключат успешно нещата за Черно море. Варненци спечелиха заключителната четвърт с 25:17, за да вземат реванш.

Цветан Савов изигра нов страхотен мач с 29 точки за победата, Михаил Молдов добави 21 (5 тройки), а Мартин Стефанов завърши със 17.

Цветомир Чернокожев отбеляза 28 за Академик, Николай Иванов - 18, а Костадин Лазаров реализира още 16.