Лудогорец би ЦСКА и в Елитната U19 (обзор)

Viasport 25/02/2018 16:27

Лудогорец спечели днес две победи срещу ЦСКА-София - при подновяването на пролетните полусезони в Елитните юношески групи до 17 и 19 г.

Вторият полусезон в U19 започна интересно, но не може да се каже, че има изненади днес. Гостите записаха две победи, но те бяха напълно очаквани. Има две ремита - гросмайсторски. И един убедителен успех.

Загубата извади ЦСКА-София от топ 3, но разликата в точките до отборите в челната тройка е минимална.

Опашкарите Черноморец (Бургас) и Ботев (Враца) загубиха днес, но още не са за отписване. Най-малкото и тук разликата не е голяма.

Срещата Марек (Дупница) - Септември (София) не се игра заради лош терен, предвид атмосферните условия. Имаше сняг, но най-вече проблемът с очертанията на линиите принуди съдиите и делегата на БФС да отложат срещата.

----

Лудогорец - ЦСКА-София 2:1 (1:1)

Теренът бе добре почистен, но двубоят се игра при минусови температури.

Андриян Димитров откри резултата в 12-ата минута за Лудогорец. В 31-ата Иван Митрев изравни. 15-ина минути преди края Георги Стоянов донесе трите точки на Лудогорец.

Получи се добър мач, със здрава битка и динамика. Двата съперника опитваха да се надиграват и си поделяха надмощие. Чистите голови възможности бяха по 1-2.

За гостите 100-процентов шанс изтърва Валентин Живков, а за домакините - Мартин Милков.

Така "зелените" запазиха първото място в класирането.

Малко по-рано днес Лудогорец измъкна 1:0 от ЦСКА-София в U17.

----

Ботев (Пловдив) - Пирин (Благоевград) 2:1 (0:0)

След първото нулево полувреме, в което домакините имаха най-вече териториален превес, в 50-ата минута Валентин Шляков откри резултата.

В 80-ата Пирин можеше да поведе с 2:0, но Кирил Дамбов не успя да отбележи сам срещу вратаря. Треньорът на “орлетата” Васил Петров заяви пред Viasport.bg, че има претенции за дузпа в ситуацията - играчът му бил фаулиран преди да нанесе удар.

А в ответната атака резервата Илиян Томов изравни с красиво попадение от 20-ина метра.

Течеше добавеното време, когато съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Димитър Богданов, а капитанът на “пиринци” Константин Митев получи втори жълт и червен картон.

От 11-те метра пък Здравко Жилов осигури трите точки за Ботев.

----

Черноморец (Бургас) - Черно море (Вн) 1:3 (0:2)

Варненци спечелиха морския сблъсък срещу “акулите”, които направиха солидна селекция през зимата и днес изглеждаха като отбор, който може да се бори за оцеляването си.

В 7-ата минута Антоан Вълчев пропусна дузпа за “моряците” - имаше вратарска намеса.

В 15-ата Георги Вълов откри след хубава комбинация, а в 25-ата Румен Касабов с отличен диагонален удар направи 2:0.

Черноморец не се предаде. В 67-ата Кристиян Козаров намали от дузпа. Попадението даде увереност на домакините. Козаров удари греда.

Всичко свърши в 80-ата, когато Кристиян Арсовски бе точен за 3:1. В продължението на мача Козаров получи втори жълт, а оттам и червен картон.

----

Берое (Стара Загора) - Локомотив (Пловдив) 1:1 (0:0)

Много битка, но и интересни ситуации пред двете врати предложи двубоят, игран на изкуствения терен на ст. “Берое”.

Гостите, водени от Димитър Палазов, който преди броени дни оглави школата на “смърфовете”, откриха първи в 70-ата минута чрез Петър Шопов.

Калоян Петров изравни в 80-ата.

----

Нефтохимик (Бургас) - Дунав (Русе) 1:1 (0:0)

Русенци имат нов треньор - Емануил Върбанов, тъй като Цветомир Младенов вече трайно е част от мъжкия отбор на Дунав.

И имаха трудна визита и заради факта, че Цветанов можеше да разчита само на 13 футболисти заради болести и наказание.

Въпреки това Дунав се нагоди по-добре към тежките условия през първото полувреме. Константин Цветанов удари греда с прехвърлящ удар.

В 65-ата минута Георги Горанов получи втори жълт и червен картон. Въпреки това в 70-ата Мерт Хасан откри резулата за Дунав след пресечен пас в центъра и контра.

След това обаче Нефтохимик натисна и зареди опасности. В 87-ата логичното се случи - Йолиан Милков изравни след грешка на вратаря на гостите, който изпусна топката при разбъркване.

----

Левски - Монтана 2:0 (1:0)

По един гол на Християн Бориславов в двете полувремена и много пропуски за Левски. Два пъти и гредите спасиха гостите.

Треньорът Георги Тодоров не можеше да разчита на трениращите с мъжкия отбор Димитър Шейтанов и Станислав Иванов, като днес повече се почувства отсъствието на втория.

----

Ботев (Враца) - Славия 2:8 (0:1)

И тук срещата се игра на изкуствения терен до ст. “Христо Ботев” при силен снеговалеж и студ.

Четири гола за “белите” реализира Пламен Петров, а по един Христо Тодоров, Димитър Стоянов, Филип Кръстев и Павлик Митовски.

В 47-ата минута Иван Велчев вкара за 1:2. В 72-ата Тодор Горанов - за 2:5.

В 75-ата минута на терена настана суматоха, футболисти се спречкаха след поредица от груби влизания. Червени картони получиха Александър Петров (Ботев) и Тодор Йомов (Славия).