U19: Камъните падат, а Ботев падна в Монтана (обзор)

Viasport 06/03/2018 20:28

17-ият кръг от Елитната до 19 г. предложи доминация на домакините - гостите стигнаха само едно нулево равенство.

Отчитаме една изненада - в Монтана. Два разгромни резултата - очаквани, а останалото… също бе очаквано.

Важно е уточнението, че заради лагера на националния отбор до 19 г. и контролите със Сърбия най-интересните срещи от рунда са отложени - домакинството на Черно море на Лудогорец (втория срещу първия) и гостуването на Берое срещу Левски.

Ето най-интересното от днес.

----
ЦСКА-София - Марек (Дупница) 3:1 (1:0)

Божидар Чуканов откри още в 7-ата минута след грешка на дупничани и хубава комбинация в завършващата фаза.

През първото полувреме беше по-интересно в Панчарево, Марек също застраши вратата на “червените”. В 45-ата Иван Иванов пропусна сам срещу вратаря на столичния тим.

След почивката ЦСКА доминираше изцяло и стигна до още две попадения в рамките на броени минути - в 61-ата и 68-ата. Разписаха се съответно Даниел Йорданов и Радослав Живков. Домакините направиха и пропуски.

Почетният гол за Марек отбеляза Иванов в 86-ата. Треньорът на дупничани Цветан Видински коментира, че има претенции за засада при гола на Чуканов.

----
Славия - Черноморец (Бургас) 6:1 (4:1)

“Акулите” показаха признаци на пробуждане в предишния кръг, но днес нямаха никакъв шанс. “Белите” им вкараха 4 гола още в първите 17 минути и нататък всичко бе ясно.

Пламен Петров бе точен в 3-тата и 7-ата минута, Филип Кръстев в 8-ата, а Христо Иванов в 17-ата.

Бургазлии намалиха до почивката чрез Радослав Иванов. А след нея имената си в протокола в раздела за голмайсторите записаха отново Кръстев и Димитър Стоянов.

----
Дунав (Русе) - Ботев (Враца) 8:0 (2:0)

Врачани отново използваха доста по-малки футболисти. И тук имаше ранна развръзка, макар че резултатът до почивката бе само 2:0.

Константин Цветанов вкара два гола до 17-ата мин. През втората част Пламен Петков заби хеттрик. Останалите попадения са дело на Димитър Илиев - 2, и Валентино Макавеев.

Първа победа в официален мач за Емануил Върбанов начело на русенци.

----
Пирин (Благоевград) - Нефтохимик 2:0 (1:0)

По един гол за “орлетата” двете полувремена и заслужена победа. Получи се битка.

Асен Крушовски откри в 40-ата от дузпа. Треньорът на “шейховете” Господин Господинов има претенции за дузпа за аналогична ситуация малко по-късно.

В 80-ата Кирил Ангелов се разписа с глава в 80-ата минута от корнер.

----

Септември (София) - Локомотив (Пловдив) 0:0

Равенството е справедлив резултат.

Двата съперника създадоха малко 100-процентови възможности, но имаха и по няколко, в които малко не достигна в завършващата фаза.

----
Монтана - Ботев (Пловдив) 1:0 (0:0)

Стана като в една култова чалга песен от миналото - “Камъните падат”. Не падаха от небето, но пак създадоха главоболия за “канарчетата” (на снимката).

Ботев имаше транспортни проблеми, тъй като на пътя се беше стоварила скална маса - на около 60 км от Монтана. Отне време да бъде отстранена, пътят бе блокиран.

Така пловдивчани едва стигнаха за началото, а първият съдийски сигнал закъсня.

Хубав мач не стана, а най-вече битка. В 81-ата минута Ваньо Илиев засече центриране от свободен удар и донесе много ценни три точки на Монтана.

Това бе една от малкото голови ситуации и пред двете врати.