Славия и Септември не си вкараха в Елитната U17

Ваня Николова 07/03/2018 18:30

Славия и Септември (София) завършиха 0:0 в среща от 17-ия кръг в Елитната юношеска група до 17 години.

Двубоят се игра на изкуствения терен на стадиона в столичния квартал "Овча купел".

Срещата не предложи много опасни ситуации, те дори липсваха. В началните минути капитанът на Славия Мартин Михайлов сгреши близо до наказателното си поле, но Николай Манчевски не се възползва и стреля неточно.

Малко по-късно Теодор Белнейски от състава на гостите също прати топката в аут.

В средата на полувремето Иван Гелов от Славия отправи удар от фаул, с който не затрудни стража на Септември. Малко по-късно Дамян Ганчев за гостите също получи право да изпълни пряк свободен удар, но би в аут. В края на полуверемето, след статично положение за домакините, Мартин Михайлов стреля слабо и вратарят Пресиян Христов улови.

Така без чисти положения двата тима се оттеглиха на почивка.

В началото на второто полувреме Майкъл Митев отправи неточен удар към вратата на Славия. След минути в може би най-опасната ситуация за домакините Иван Гелов проби отдясно и центрира, топката стигна до нахлуващия отляво в наказателното поле Красимир Панчев, който стреля в аут.

Постепенно "белите" поеха инициативата, но Иван Гелов, Красимир Панчев и Георги Илиев не намериха верния път към вратата на противника.

В последните минути гостите се активизираха. Удари на Иван Чилов и Александър Тодоров обаче не затрудниха вратаря на домакините. В самия край Септември можеше да измъкне трите точки. След центриране от фаул се получи разбъркване в наказателното поле, останаха съмнения за игра с ръка, а удар на Димитър Николов бе блокиран.