U17: Левски и ЦСКА дишат във врата на Ботев (обзор)

Ваня Николова 07/03/2018 19:10

Левски и ЦСКА-София се възползваха по най-добрия начин от грешната стъпка на Ботев (Пловдив) в Елитната U17.

Лидерът завърши 0:0 с Лудогорец, което позволи на "сини" и "червени" да се доближат до първото място. Левски спечели гостуването си на Локомотив (Пловдив), а ЦСКА-София надви Монтана в София.

Ботев е на върха с 44 точки, Левски е с 42, а ЦСКА – с 39. В неделя предстои дерби на "Герена". "Сините" приемат "червените" от 11:00 ч.

Етър записа категорична победа с 4:0 при визитата си на Пирин. Берое взе очаквани три точки от мача с Марек.

Вижте най-интересното от днешните срещи.

----

ЦСКА-София - Монтана 4:0 (3:0)

Двубоят се игра в комплекс "Царско село".

Росен Петров откри още в 7-ата минута. До почивката ЦСКА водеше с 3:0 след голове от преки свободни удари на Христо Панчев и Огнян Николов.

В края на мача Кристиян Атанасов вкара четвъртото попадение за "червените". Домакините удариха и две греди.

----

Локомотив (Пловдив) - Левски 0:3 (0:1)

"Сините" поведоха в самото начало на срещата, когато точен бе Ремзи Неджип. Гостите владееха инициативата и определено бяха по-добрият отбор.

Най-чистото положение за Локомотив пропусна Николай Джелебов в средата на второто полувреме.

В 70-ата минута роденият пре 2002 година Мартин Петков удвои аванса на Левски след корнер. Две минути по-късно Патрик-Габриел Галчев оформи класическата победа за "сините".

Много кадрови проблеми имаше в състава на домакините за тази среща. Филип Колев, Костадин Чинов и Велко Мичкюров бяха наказани. Ириней Айлов и Петко Петков са контузени, а Златан Христев е с ангина. Това наложи включването на петима играчи от набор 2002.

----

Пирин - Етър 0:4 (0:2)

Десислав Пенев и Стивън Манолов вкараха за Етър през първото полувреме. Малко преди почивката гостите можеха да отбележат и трето попадение, след като получиха право да изпълнят дузпа.

Ударът на Кольо Станев обаче бе спасен от вратаря на Пирин Алекс Тодоров.

"Виолетовите" забиха още два гола през втората част. Десислав Пенев направи класическа преднината на Етър, а крайния резултат оформи Кольо Станев.

----

Берое - Марек 2:0 (1:0)

Домакините контролираха събитията на терена и създадоха доста положения. Христо Иванов откри резултата още в 3-тата минута след удар с глава. Играчите на Берое удариха на три пъти гредите.

Иван Георгиев се разписа в 59-ата минута за 2:0.