Победа и равен за Берое срещу Галатасарай

Viasport 08/03/2018 11:55

Два отбора от школата на Берое играха престижни контролни мачове срещу връстниците си от турския гранд Галатасарай. И двата мача се играха на базата на турския клуб, информира официалният сайт на старозагорци.

Берое U15 завърши 2:2 със “сараите”. „Зелено-белите“ първи откриха резултата след попадение на Любомир Вачев в 40-ата минута. След това домакините успяха да осъществят обрат и поведоха с 2:1.

Момчетата на треньора Сидер Димитров обаче не се отказаха и изравниха за 2:2 чрез Христомир Иванов пет минути преди края на срещата.

„Показахме много добра игра и страхотна борба срещу изключително силен отбор, какъвто е този на „Галатасрай“, доволен бе след края на срещата Димитров.

Берое (2004) пък спечели престижна победа, като се наложи с 5:1. „Зелено-белите“ поведоха с 2:0 през първото полувреме с гол от корнер на Йордан Желев и попадение на Красимир Тодоров.

Тимът, воден от Радостин Александров, имаше възможност и за трети гол през първата част, но домакините изчистиха от голлинията. На три пъти пък топката профуча в близост до гредата.

През второто полувреме натискът на старозагорци продължи и тимът отбеляза нови три гола чрез Йордан Желев, Михаил Каменов и централния защитник Ибрям Хабил.

Домакините вкараха почетното си попадение при 4:0 в полза на Берое.

„Получи се много хубав мач, в който през по-голямата част имахме превес над съперника. Надиграхме противника, показахме самочувствие и страхотни отборни и индивидуални неща. Показахме, че имаме играчи, които превъзхождаха своите връстници от Галатасарай.

Това доказва, че развиваме състезателите си както като единици, така и като отбор. Гордея се с момчетата, с тяхното старание и класата, която показаха, благодарение на тяхната отдаденост и увереност през всичките ни дни на работа“, заяви наставникът на Берое (2004) Радостин Александров.