Прекрасно - националите U19 отнесоха Сърбия

Viasport 08/03/2018 12:36

Юношеският национален отбор до 19 г. (набор 1999) изнесе урок на Сърбия U19 във втората контрола между двата тима в Симитли - 4:1.

Преди два дни западните съседи спечелиха с 1:0.

Днес "лъвчетата" направо отнесоха "плавите" и дадоха надежди за силно представяне на Елитния кръг евроквалификации в края на месеца в Испания.

Атанас Кабов вкара първите два гола в 13-ата и 30-ата минута, а Емил Янчев бе точен за 3:0 в 32-ата. Сърбите намалиха в 59-ата, а в 90-ата минута Радослав Живков оформи крайния резултат.

Съперникът ни получи цели три червени картона след почивката, треньорът също беше изгонен. Тимът видимо се изнерви и системно започна да нарушава правилата. Сърбия завърши мача с 9-има души, тъй като след първия червен картон влезе човек от скамейката. Но не и след това на местата на другите отстранени.

Най-важното е, че българите изнесоха много силен мач срещу класен противник.

Двубоят бе проследен на живо от скаут от академията на Уест Хем.

Четири минути след първия съдийски сигнал Йованович отправи първия точен удар в срещата, когато засече центриране отдясно с глава, но Иван Дюлгеров показа отличен рефлекс и спаси.

Три минути по-късно националите отговориха с шут на Димитър Костадинов от пряк свободен удар, но топката мина над вратата, пазена от Мицанович.

В 10-ата минута възпитаниците на Ангел Стойков организираха отлична многоходова атака, при която Станислав Иванов бе намерен в добра позиция, но капитанът се засуети и топката му бе избита, а при добавката Емил Янчев стреля неточно.

В 13-ата минута усилията на "лъвовете" се увенчаха с успех. Ертан Томбак проби отдясно и подаде към Кабов в наказателното поле, а крилото на Ботев (Враца) намери долния десен ъгъл на сръбската врата с премерен удар.

В 22-ата минута Доменик Янков центрира в наказателното поле от фаул, където Никола Борисов бе най-съобразителен и засече топката, но не намери очертанията на вратата.

В 30-ата отново Кабов попадна в прегръдките на съотборниците си, като удвои преднината. Доминик Янков и Кабов комбинираха отлично пред наказателното поле, а последният направи безпомощен сръбския страж с неспасяем изстрел от 18 метра в горния десен ъгъл.

Малко по-късно "лъвовете" поразиха вратата на съперника за трети път след бърза контраатака. Доминик Янков пусна дълъг пас към Радослав Живков, който се пребори със сръбски защитник, напредна и центрира. Топката бе избита, но при добавката Емил Янчев с техничен удар бе точен за 3:0.

В 59-ата минута Максимович върна едно попадение за Сърбия. След разиграване пред българската врата халфът на Вождовац преодоля Никола Гавов и с премерен шут не остави шанс на Дюлгеров.

В заключителните минути Радослав Живков бе оставен непокрит зад гърба на сръбската защита и оформи крайното 4:1 с техничен удар в полза България.

Междувременно нервите на сърбите не издържаха и те си заработиха три червени картони (четири с този на треньора).

В групата на нашия отбор за Елитния кръг са още тимовете на Испания, Франция и Белгия, а мачовете са на 21, 24 и 27 март в Бенидорм и Алкой.

България U19: Иван Дюлгеров, Андреа Христов (62-Валентин Антов), Ертан Томбак, Борислав Вакадинов, Никола Борисов, Димитър Костадинов (68-Стефан Гаврилов), Доменик Янков (50-Никола Гавов), Радослав Живков, Емил Янчев (49-Илия Груев), Атанас Кабов (61-Архан Исуф), Станислав Иванов-капитан;
Селекционер: Ангел Стойков

Сърбия U19: Мицанович, Дундерски, Дукич, Мишкович, Иванчевич, Бошняк – к., Вукманович, Кочич, Радулович, Максимович, Йованович
Селекционер: Милош Велебит