Рекорд: Всички столични отбори U17 на квалификации за финали

Ани Колева 10/03/2018 19:30

Всички столични отбори по волейбол за девойки U17 се класираха за квалификационни турнири (бивши зони), даващи право на участие във финалите на държавния шампионат.

Така бе отбелязан рекорд, като за първи път шест представители на София – съответно първенецът от редовния сезон Левски, вторият ЦСКА, третият Славия, както и Ахил, Локомотив 1929 и ЦПВК, ще участват в борбата за квоти за финалите.

До този развой се стигна, след като Левски, ЦСКА и Славия, като заели първите три места се класираха директно на квалификационни турнири. Останалите три тима - Ахил, Локомотим 1929 и ЦПВК, се явиха на предквалификациини турнири и спечелиха първото място. Останалите участници от тези предквалификацинни турнири отпадат.

Тимът на Ахил, който завърши на четвърто място в софийското първенство, отново показа воля и борбеност, като спечели битката на предквалификацонен турнир в Плевен. Ахилки постигнаха три победи, като завършиха на първо място в група А

Класиране в група А в Плевен

1. Ахил (София) – квалификационен турнир

2. Олимпиец (Плевен)

3. Тунджа (Ямбол)

4. Спартак 1996 (Плевен)

Представителките на Локомотив 1929, които заеха пето място в софийското първенство, продължиха с мотвация и хъс и извоюваха място за квалификационен турнир, като спечелиха първо място в група Б в Етрополе.

Класиране, група Б в Етрополе

1. Локомотив (София)

2. Етрополе

3. Царевец 19 (Велико Търново)

Истински възход отбеляза тимът на ЦПВК, който завърши на последно място в софийското градско първенство и регламента предвиждаше да преустановят участие.

Представителките на Полицийския клуб обаче получиха втори шанс и го оползотвориха максимално. Поради отказ от участие на клуб от регион Хемус, ЦПВК се яви на предквалификацонен турнир в Дупница и го спечели.

Класиране група С в Дупница

1. ЦПВК (София)

2. Марек (Дупница)

3. Дунав (Русе)

4. Берое (Стара Загора)

Последният предквалификационен турнир се проведе във Варна, като бе спечелен от волейболистките на Перун (Варна), които продължават напред в борбата за финалите.