ЦСКА върна два гола на Левски на "Герена" в U17

Ваня Николова 11/03/2018 12:42

Левски и ЦСКА-София направиха 2:2 в дерби от 18-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години на изкуствения терен на "Герена".

"Сините" поведоха с 2:0 с два бързи гола след почивката, но "червените" стигнаха до 2:2. Гостите доиграха срещата с човек по-малко заради втори жълт и червен картон на Йоан Бауренски в последните минути.

Сиво и скучно първо полувреме. До почивката имаше само едно по-опасно положение. То бе в 10-ата минута пред вратата на ЦСКА, когато след центриране от пряк свободен удар Георги Александров стреля с глава, но топката излезе в аут.

В началото на второто полувреме ЦСКА отправи първия си точен удар, дело на Росен Петров. Вратарят на "сините" Цветелин Ставрев се справи.

Последва атака на домакините, при която Мартин Детелинов Петков проби отляво, но бе неточен.

Така се стигна до 50-ата минута, когато Мартин Петков откри от пряк свободен удар встрани от вратата.

5 минути по-късно Петков заби втори гол със страхотен удар от границата на пеналта - 2:0.

В средата на полувремето "сините" организираха бърза атака, завършила с удар в аут на Мартин Д. Петков.

В последните 15 минути на мача гостите "се събудиха" и погледнаха по-смело към вратата на противника.

В 68-ата Христо Радков върна надеждите на ЦСКА след центриране отдясно и грешка на "син" защитник.

Андрей Йорданов на два пъти имаше възможност да изравни, но ударите му бяха отразени от стража на Левски. Христо Радков от дистанция също пробва да се разпише, но спечели само корнер.

Четири минути преди края Емил Ценов направи добавка с глава - 2:2 при изпълнение на корнер.

Малко по-късно капитанът на ЦСКА Йоан Бауренски получи втория си жълт картон за оспорване. Играчи на двата съперника се сбутаха край тъчлинията след изгонването на Бауренски. Съдията Йото Гарабедов вдигна по един жълт картон – за Андрей Йорданов от ЦСКА и за Айвън Ангелов от Левски.

Резултатът е добър за лидера Ботев (Пловдив), който при победа по-късно днес в Монтана може да възстанови аванса си пред "сините" и "червените".

Фотогалерия, ВИЖТЕ ТУК.

----

Левски - ЦСКА-София 2:2

1:0 Мартин Петков (50), 2:0 Мартин Петков (55), 2:1 Христо Радков (68), 2:2 Емил Ценов (76);

Левски: Цветелин Ставрев, Александър Макрис, Томислав Папазов, Георги Александров, Ивайло Иванов, Гален Ненов-капитан, Мартин Петков (Васил Сапунджиев), Айвън Ангелов, Патрик-Габриел Галчев (Ремзи Неджип), Лъчезар Георгиев (Кирил Киров), Мартин Детелинов Петков;

Треньор: Йордан Петков;

ЦСКА-София: Кристиян Сотиров, Любомир Митков, Християн Петров, Дейвид Симеонов (Митко Митков), Ертан Тахиров (Кристиян Атанасов), Йоан Бауренски-капитан, Андрей Йорданов, Емил Ценов, Росен Петров (Иван Иванов), Христо Радков (Димитър Жабов), Огнян Николов

Треньор: Добри Митов;

Съдии: Йото Гарабедов, Петър Стойчевски и Станислав Груев;

Делегат на БФС: Благой Благоев ;

Жълти картони: Дейвид Симеонов, Йоан Бауренски, Андрей Йорданов (ЦСКА); Томислав Папазов, Ивайло Иванов, Айвън Ангелов (Левски);

Червен картон: Йоан Бауренски (ЦСКА-София);