Фейгин завърши 15-а, Трусова с исторически скок

Фигурно пързаляне
    Viasport 11/03/2018 17:19

Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин се класира на 15-о място на световното юношеско първенство по фигурно пързаляне в "Арена Армеец" в София.

15-годишната Фейгин, която бе 25-а на миналогодишния шампионат на планетата, направи 11 скока във волната си програма, от които 7 тройни, и записа личен рекорд за сезона за оценка във волната програма и в общия сбор.

За изпълнението си възпитаничката на Андрей Лутай получи 96,01 точки (53,12 точки за технически елементи и 42,89 точки за компоненти на програмата). Така Фейгин завърши със сбор от 147,50 точки. Тя беше 17-а в кратката програма, но след 15-а оценка във волната завърши 15-а в крайното подреждане.

13-годишната Александра Трусова донесе четвъртата титла на Русия от шампионата с историческо постижение. Тя стана първата състезателка в женското фигурно пързаляне, която изпълнява чисто четворен тулуп в официално състезание.

Във волната си програма Трусова направи два четворни скока - тулуп и салхов, и получи рекордния в кариерата си сбор от 225,52 точки.

Снимки: Велико Балабанов

За първи път Трусова опита четворен тулуп на финала за Купата на Русия, но падна при приземяването.

Досега един четворен скок - салхов, беше изпълнен на официални състезания само от японката Мики Андо и от Трусова, съобщи БТА.

Сребърното отличие в София спечели Альона Косторная (Русия) със сбор от 207,39 точки, а трета е Мако Ямашита (Япония) със 195,17 точки.

Русия завърши шампионата с четири титли и общо спечелени девет от 12 възможни отличия.