U17: Двама се карат, Ботев печели (обзор)

Ваня Николова 11/03/2018 18:05

Двама се карат, трети печели. Това се получи в 18-ия кръг на Елитната U17.

Левски и ЦСКА-София не излъчиха победител в дербито на "Герена", от което се възползва Ботев (Пловдив). Лидерът вкара 6 гола на Монтана и отново дръпна с 4 точки пред "сините" и със 7 пред "червените".

В следващия кръг предстои интересен двубой между Ботев и Левски в Пловдив.

Отборите, допълващи първата шестица - Лудогорец, Черно море и Септември, записаха домакински победи съответно над Сокол, Пирин и Дунав.

Локомотив (Пловдив) си тръгна с три точки от София след успех над Левски-Раковски, а Берое спечели визитата си на Етър.

Вижте най-интересното от мачовете.

----

Черно море – Пирин 3:0 (3:0)

Домакините решиха всичко в мача до 25-ата минута, когато резултатът вече бе класически.

Даниел Стоянов откри 3 минути след първия съдийски сигнал. Балю Балев удвои в 15-ата, а 10 по-късно Тугай Неджет оформи крайния резултат.

След почивката темпото на игра падна.

----

Лудогорец - Сокол (Марково) 5:0 (3:0)

Велислав Минков се разписа в 12-ата минта след разбъркване пред вратата на Сокол. В 23-тата минута Антониян Харалампиев покачи на 2:0.

4 минути по-късно Димитър Жеков вкара третия гол след скоростна атака по десния фланг.

В средата на второто полувреме Кирил Янакиев отбеляза за 4:0 с далечен удар. В 67-ата минута Преслав Петков бе изведен от Петър Караангелов и оформи крайния резултат.

----

Монтана - Ботев (Пловдив) 1:6 (1:3)

Треньорът на Ботев Стефан Стоянов бе направил промени в състава си, тъй като трима играчи - Марио Усков, Тодор Петков и Иван Василев, са контузени, а Слави Шопов и Кристиян Добрев взеха участие при победата над Левски в U19.

Иво Казаков откри в 20-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря. 5 минути по-късно Габриел Земярски засече центриране от корнер и удвои.

Монтана намали в 27-ата минута чрез Борислав Евлогиев. До почивката Ботев отбеляза още един гол, дело на Благовест Данчев.

През втората част в дебют за гостите в тази възраст направи Георги Трифонов (набор 2002). В 55-ата минута той вкара четвъртия гол за "канарчетата".

Секунди по-късно Димитър Тонев също записа името си сред голмайсторите с удар от 20 метра. Автор на шестото попадение стана Георги Трифонов.

----

Левски-Раковски - Локомотив (Пловдив) 0:2 (0:1)

"Черно-белите" поведоха след 10 минути игра, когато в опита си да изчисти топката, вратарят на домакините Георги-Филикс Етъридж я прати в собствената си мрежа.

В 53-тата минута Филип Колев овладя дълга топка от Кръстьо Милев и прехвърли стража на "сините", с което оформи крайния резултат.

В средата на второто полувреме Левски-Раковски остана с човек по-малко на терена, след като Алекс Миков получи втори жълт картон.

----

Септември (София) - Дунав (Русе) 2:0 (1:0)

Столичани вкараха по един гол през двете полувремена. Капитанът Райко Алов откри през първото полувреме, а след почивката Александър Милчев вкара второто попадение за домакините.

Септември е на шеста позиция с 32 точки, колкото имат отборите на Черно море и Сокол. Дунав е 11-и.

----

Етър - Берое 0:1 (0:0)

Единственото попадение падна след почивката. Негов автор е Божидар Христов. През втората част старозагорци удариха и греда.

Берое заема девета позиция в класирането с 26 точки, Етър се намира на 12-о място с 16.

----

Марек - Славия 0:1 (0:1)

Този мач се игра в събота на стадион "Бончук" в Дупница. Единственият гол падна в началото на срещата. В 7-ата минута Николай Рагин се разписа след ъглов удар.

През второто полувреме домакините останаха с човек по-малко, след като в 55-ата минута Николай Орозов получи втори жълти картон и бе изгонен.

Гостите пропуснаха няколко доста добри положения.