U19: Втори пореден удар на Монтана (обзор)

Viasport 11/03/2018 19:08

Монтана записа втора поредна впечатляваща победа в Елитната юношеска група до 19 г.

След като в предишния кръг тимът би Ботев (Пловдив) у дома, днес си тръгна с трите точки от Българово, където би Нефтохимик.

Тези 6 точки може да се окажат решаващи в битката за оцеляване - монтанци вече са на 11 пункта от предпоследния Ботев (Враца).

А и в трите днешни мача от 18-ия кръг се потвърди тенденцията от вчера за доминация на гостите. Домакините днес останаха без “ръка”.

В сряда и четвъртък има междинен кръг.

----

Марек (Дупница) - Черно море 1:4 (1:1)

“Моряците” не отстъпват в преследването на Лудогорец. Макар че днес трябваше да догонват, след като Симеон Димитров реализира още във 2-ата за Марек.

В 15-ата Георги Вълов изравни, а в 35-ата можеше да направи пълен обрат, но удари греда от чиста позиция.

Обратът осигуриха след почивката влезлият като смяна Кристиян Арсовски (в 50-ата и 71-ата) и Антоан Вълчев (62-ата).

Мач с много единоборства, в който гостите бяха по-добри.

----

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА-София 0:2 (0:1)

Роденият през 2000 г. Божидар Чуканов беше замесен с попаденията на “червените”. И не само - той изработи дузпа в 15-ата, която Иван Митрев пропусна.

В 40-ата Чуканов изведе Радослав Живков за 1:0, а в 80-ата сам той реализира с асистенцията на Даниел Йорданов.

----

Нефтохимик - Монтана 0:2 (0:1)

По един гол в двете полувремена за гостите, които имаха преимущество и напълно заслужено взеха победата. Тя можеше да бъде и по-убедителна.

Преди почивката реализира Костадин Илиев, а след час игра Мартин Димитров рано предреши края. Монтанци направиха и няколко пропуска, а "шейховете" днес разочароваха.