ЦСКА надви Септември в Елитната U19

Ваня Николова 15/03/2018 18:30

ЦСКА-София надигра с 4:1 Септември в среща от междинния 19-и кръг в Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят на първи терен на базата в Панчарево и бе доста оспорван, с положения пред двете врати.

Гостите започнаха уверено и създадоха няколко опасни ситуации. Първият удар към вратата на "червените" бе на Христо Киров и бе уловен от стража Борис Груев. Малко по-късно Октай Хамдиев от Септември тръгна от центъра, проби отдясно, влезе в наказателното поле, но стреля в аут. Далечен изстрел на Йордан Тодоров бе отразен от Груев.

След половин час игра се стигна до куриозна ситуация пред вратата на гостите. Валентин Антов овладя отдясно на наказателното поле и центрира почти от аутлинията. Топката прехвърли вратаря и сякаш влизаше във вратата, когато в опита да вкара Божидар Чуканов я извади извън целта. "Червените" натиснаха - удар на Иван Митрев бе избит почти от голлинията в корнер.

5 минути преди почивката ЦСКА поведе. Атака отдясно завърши с центриране, Даниел Йорданов бе блокиран от бранител на Септември, топката стигна до Радослав Живков, който не сгреши - 1:0.

В началните минути на втората част след статично положение за Септември, центриране и разбъркване, Слави Косов шутира, но Груев бускира и спаси.

В 49-ата минута домакините удвоиха аванса си. Радослав Живков отново се озова на точното място след подаване на Иван Митрев отдясно и се разписа за 2:0.

При следващата атака на ЦСКА Митрев прати топката в аут.

Гостите не се предадоха. Удари на Димитър Костадинов и Георги Славчев бяха избити в корнер, а при една атака играчите на Септември имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле, но главният съдия прецени, че няма основания за наказателен удар.

ЦСКА направи преднината си класическа в 71-ата минута. Радослав Живков бе изведен, ударът му бе отклонен от вратаря Иван Василев, но при добавката Иван Митрев вкара за 3:0.

Гостите продължиха да атакуват, въпреки негативния за тях резултат. В 73-тата минута Димитър Костадинов изведе Георги Славчев, който стреля към вратата. В опита да изчисти от голлинията Никола Борисов си вкара автогол.

В последните десетина минути Септември игра с човек по-малко. Владимир Николов изби топката с глава при статично положение за ЦСКА, след което падна на земята. Играчът бе откаран в болница със съмнения за комоцио. Гостите вече бяха извършили всичките си смени и до края бяха в намален състав.

В добавеното време капитанът на ЦСКА Валентин Антов получи топката на границата на наказателното поле, освободи се и оформи крайния резултат.

----

ЦСКА - Септември 4:1

1:0 Радослав Живков (40), 2:0 Радослав Живков (49), 3:0 Иван Митрев (71), 3:1 Никола Борисов (73-автогол), 4:1 Валентин Антов (90);

ЦСКА: Борис Груев, Георги Костов, Никола Борисов, Адриан Гиргинов, Валентин Антов-капитан, Николай Янков (Милен Манчев), Иван Митрев (Радослав Илиев), Петър Петров (Емануил Личев), Радослав Живков, Даниел Йорданов, Божидар Чуканов (Джулио Чарлов);

Треньор: Ивайло Станев;

Септември: Иван Василев (Стилиян Георгиев), Любомир Караниколов (Иван Стефанов), Мартин Вълчинов, Иван Арсов, Слави Косов, Асен Максимов, Октай Хамдиев (Иво Димитров), Димитър Костадинов-капитан, Владимир Николов,  Христо Киров, Йордан Тодоров (Георги Славчев);

Треньор: Антон Кирилов;

Съдии: Димитър Буров, Младен Маринов и Любин Димитров;

Делегат на БФС: Деница Крумова

Жълти картони: Борис Груев, Николай Янков, Иван Митрев (ЦСКА); Октай Хамдиев (Септември);

Панчарево, терен 1 – 60 зрители