U17: Локо (Пловдив) обърна Септември с късен гол (обзор)

Ваня Николова 17/03/2018 18:30

Шест срещи от програмата на 19-ия кръг в Елитната U17 се играха днес.

ЦСКА взе домакинска победа над Левски-Раковски и се изравни по точки с Левски преди гостуването на "сините" на лидера Ботев (Пловдив).

Лудогорец спечели визитата си на Пирин, Берое също се поздрави с успех като гост - срещу Славия.

Локомотив (Пловдив), Черно море и Дунав записаха домакински победи в интересни мачове, съответно срещу Септември, Етър и Марек.

Последните два мача от кръга Ботев (Пловдив) - Левски и Сокол - Монтана са в неделя, 18 март.

----

ЦСКА-София - Левски-Раковски 2:0 (0:0)

Двубоят се игра на терен 2 на базата на "червените" на Панчарево.

Головете бяха отбелязани след почивката. В 56-ата минута гостите не успяха да изнесат добре топката, ЦСКА се възползва и притисна съперника.

Огнян Николов получи в наказателното поле и откри. Две минути по-късно отново той покачи на 2:0 след контра на домакините.

----

Пирин (Благоевград) - Лудогорец 1:3 (0:1)

Георги Бабалиев откри още във 2-ата минута. След почивката Петър Караангелов вкара две попадения за Лудогорец след статични положения.

В края на срещата Пирин върна един гол чрез Марио Джугданов.

----

Дунав (Русе) - Марек (Дупница) 2:0 (0:0)

Домакините изпуснаха 3-4 положения през първата част. След почивката само в рамките на 5 минути русенци вкараха два гола.

В 50-ата Преслав Папарков откри, а малко по-късно капитанът Теодор Косов направи победата на Дунав по-убедителна.

----

Локомотив (Пловдив) - Септември 2:1 (1:1)

Домакините направиха пълен обрат с късен гол.

Столичани откриха в 8-ата минута, когато Иван Чилов вкара с удар от границата на наказателното поле. В 15-ата домакините изравниха. Филип Колев изведе Велко Мичкюров на добра позиция, а той с шпагат отклони топката във вратата на Септември за 1:1.

След почивката стана нервен мач. И от двата лагера не са доволни от съдийството.

В 65-ата минута вратарят на гостите фаулира Филип Колев извън наказателното си поле и получи жълт картон, а домакините поискаха стражът да бъде изгонен.

Две минути преди края на срещата Ставри Юмерски се разписа с глава след корнер и донесе успеха на "черно-белите".

----

Черно море - Етър 2:1 (1:0)

Иван Иванов изведе "моряците" напред в 22-ата минута. Павел Георгиев удвои в 55-ата. Малко по-късно домакините останаха с човек по-малко. Тугай Неджет бе изгонен за втори жълт картон.

Голът за Етър бе дело на Кольо Станев в средата на втората част.