Двама изгонени на Левски - Септември (2000) за Купата

Ваня Николова 20/03/2018 18:40

Левски и Септември завършиха 1:1 в първи полуфинален мач в турнира за купата на БФС при юношите старша възраст (набор 2000).

През първата част двата тима си размениха по един гол, а през втората получиха по един червен картон. Двубоят не предложи много положения, имаше повече битка на терена.

В средата на първото полувреме Радослав Михалков от тима на домакините имаше възможност да прехвърли вратаря на Септември Иван Василев, който бе излязъл извън наказателното си поле, но изстрелът бе неточен.

Головете станаха след статични ситуации.

Левски поведе в 28-ата минута. Айвън Ангелов стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в стената, удари се в напречната греда и се върна в наказателното поле, където Николай Ковачев с глава отбеляза за 1:0.

Десет минути по-късно Септември изравни. След центриране отляво от фаул Иван Арсов с глава вкара за 1:1.

В 52-ата минута Райко Алов получи втори жълт картон и бе изгонен. 11 минути по-късно Николай Нинов от Левски също трябваше да напусне терена след втори жълт картон. Интересното бе, че и двете нарушения бяха в центъра на терена.

В края на мача "сините" имаха две положения отново след статични ситуации и центрирания в наказателното поле. При първата Константин Иванов стреля в аут, при втората Томислав Папазов също бе неточен.

Реваншът е на 27 март, вторник, от 14:30 ч на стадиона в квартал "Драгалевци".

В другия полуфинал Берое и Черно море не си отбелязаха гол.