България U19 без шанс за Евро 2018 след загуба от Франция

Viasport 24/03/2018 14:55

Франция U19 победи България U19 с 2:0 във втората евроквалификация от Елитния кръг в Бенидорм, Испания.

Така "лъвовете" загубиха шанс за класиране на Евро 2018 във Финландия и във вторник ще играят срещу Белгия за престиж.

Испанците биха белгийците с 3:0 по-късно и остават в битката преди прекия сблъсък. Само победа вършеше работа на "Ла Роха", като при всякаква друга развръзка французите щяха да си осигурят предсрочно класиране на еврофиналите.

"Петлите" откриха резултата чрез Набил Алоу в 26-ата минута. Пак футболистът на Монако удвои в 79-ата.

Франция имаше превъзходство пред по-голямата част от срещата, но и българите създадоха своите моменти. Калоян Кръстев пропусна в началото при 0:0. Малко преди втория гол Петко Христов и Тони Иванов изтърваха да изравнят резултата.

Като цяло може да се каже, че селекцията ни отново се справи много добре, както и срещу Испания.

Селекционерът на "лъвчетата" Ангел Стойков направи две промени в стартовите 11 в сравнение със срещата с иберийците (0:0).

На мястото на Ертан Томбак като десен защитник започна Иван Турицов, а в средата на терена Архан Исуф бе предпочетен вместо Атанас Кабов.

Статистика от мача: опасни атаки - 19:7, удари във вратата - 7:4, удари извън вратата - 10:3, блокирани удари - 2:0, корнери - 11:3, засади - 2:2, нарушения - 16:14, жълти картони - 1:1.

Точно преди година на тази дата България U19 би Франция с 2:1 като гост и впоследствие се класира на Евро 2017 в Грузия. Сега "сините" взеха реванш и имат отлични шансове да играят във Финландия през юли.

От онзи тим сега в състава ни бяха братята Петко и Андреа Христови, Станислав Иванов и Калоян Кръстев, който вкара за 1:0.

Франция спечели първата си среща в Бенидорм с късен обрат срещу Белгия - 3:2.

Изненадата на деня поднесе Норвегия, тимът на която разби Германия с 5:2 като гост. Така първа група се развива повече от интересно - Холандия, Норвегия и Германия имат по 3 точки, като "лалетата" и Шотландия са с мач по-малко.

Тук проследихме най-интересното по миннути от мача Франция - България.

НАЧАЛО НА МАЧА

Двубоят започна много интересно с активна игра и от двете страни. Димитър Шейтанов имаше намеса още в 4-ата минута.

9-ата, добра възможност се откри пред Калоян Кръстев на чиста позиция, но ударът му не попадна в целта.

16-ата, "сините" изпълниха три поредни корнера, но не застрашиха сериозно Шейтанов.

В средата на полувремето играта е равностойна на стадиона, носещ името на бившия съотборник на Христо Стоичков от първия "дрийм тим" на Барселона - Гийермо Амор.

23-тата, Калоян Кръстев отново пробва мерника си, вратарят Лафон спасява.

25-ата, чисто голово положение за Франция - Маолида пропусна при ситуация след ъглов удар..

26-ата, 1:0 за Франция! Алои откри резултата след асистенция на Кузан.

34-ата, намеса на Шейтанов след удар на Юан.

42-ата, отново стабилен Шейтанов след пореден ъглов удар.

43-тата, пропуск на Юан, французите опитват да вкарат втори гол до почивката. Натискът им е сериозен.

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ, 1:0 ЗА ФРАНЦИЯ!

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

Две смени на почивката в българския тим. Роденият през 2000 г. Стефан Гаврилов влиза вместо Архан Исуф, а Димитър Костадинов отстъпва на Атанас Кабов.

50-ата, първи корнер за България. До момента французите изпъниха осем.

61-ата, Юан пропусна да удвои резултата.

61-ата, първи жълт картон в мача, получава го Микел Кузан.

68-ата, последна смяна за България U19 - Тони Иванов подсилва атаката вместо Станислав Иванов.

72-ата, Андреа Христов можеше да изравни резултата, но пропусна страхотен шанс след ъглов удар.

73-тата, пореден пропуск за "лъвовете"! Този път влезлият от скамейката Тони Иванов нямаше шанс пред гола. Вратарят Албан Лафон трябваше да се намесва два пъти при поредни корнери на нашите.

В тези минути българите гледат по-смело към вратата на съперника, след като по-рано отблъснаха натиска на "петлите".

79-ата, за съжаление отново се потвърди старата истина, че не вкараш ли, ще ти вкарат. Алои удвои резултата след асистенция на току-що влезлия от скамейката Жури. 2:0 за Франция!

90+2, пропуск на Петко Христов след изпълнение на свободен удар, френският вратар запази мрежата си суха. Малко преди това и Андреа Христов обстрелва вратата.

90+3, жълт картон за Иван Турицов.

КРАЙ НА МАЧА!

----

Франция - България 2:0

1:0 Набил Алои (26), 2:0 Набил Алои (79);

Франция U19: Албан Лафон, Махамаду Дембеле, Маланг Сар, Аурелиан Нгуамба-капитан, Микел Кузан (65-Сумаре), Мизиан Маолида, Рафик Житан (83-Матондо), Набил Алои, Сако Ниакате, Томас Базила, Доди Ели Юан (77-Жури);
Селекционер: Бернар Диомед

България U19: Димитър Шейтанов, Иван Турицов, Петко Христов, Андреа Христов, Борислав Вакадинов, Емил Янчев, Димитър Костадинов (46-Атанас Кабов), Архан Исуф (46-Стефан Гаврилов), Иван Тилев, Станислав Иванов-капитан (68-Тони Иванов), Калоян Кръстев;
Селекционер: Ангел Стойков

Главен съдия: Тихомир Пежин (Хърватия), асистенти: Горан Патаки (Хърватия) и Мигел Мартинес (Испания);

Жълт картон: Микел Кузан (Франция); Иван Турицов (България);