България U19 загуби от Белгия в последния си мач

Viasport 27/03/2018 20:20

България загуби от Белгия с 0:2 в последната си евроквалификация до 19 г. от група 6 на Елитния кръг в Испания.

"Червените дяволи" вкараха два бързи гола през второто полувреме, а нашите съжаляват за пропуските, които направиха.

Така селекцията ни завърши с 1 точка от три мача и голова разлиза 0:4, като този път няма да играе на европейско.

Може да се каже, че днешният двубой бе най-добрият за юношите на Елитния кръг.

И за двата отбора мачът беше за престиж, тъй като нямаха шанс за класиране.

Статистика от мача (България - Белгия): опасни атаки - 17:20, удари във вратата - 4:10, удари извън вратата - 8:4, блокирани удари - 5:6, корнери - 7:9, засади - 4:0, нарушения - 10:6, пресечени пасове - 8:4, жълти картони - 1:1.

По същото време в Бенидорм тимът на Франция подчини Испания с 4:2 и отива на Евро 2018 във Финландия. Останалите три тима отпадат.

И равенство вършеше работа на "петлите", докато иберийците се нуждаха от три точки. Те поведоха с 1:0 в 52-ата минута, но французите направиха бърз обрат.

Сред 11-те на Ангел Стойков се завърна Ертан Томбак, но липсваше левият бранител Борислав Вакадинов. Направени бяха и промени в средата на терена. Този път извън стартовия състав бе Емил Янчев, а отново започна Атанас Кабов, който влезе като смяна срещу Франция.

Треньор на Белгия е Герт Верхейен, бивш национал с 50 мача и 10 гола за първия тим на родината си, играл е в Лиерс, Андерлехт и Брюж.

Тук проследихме най-интересното по минути.

НАЧАЛО НА МАЧА

Интересно начало с атаки и към двете врати. Верлинден е много активен за "червените дяволи", а Калоян Кръстев и Станислав Иванов опитват да тормозят защитата на нашия съперник.

23-тата минута, жълт картон за Иван Турицов.

28-ата, пропуск на Калоян Кръстев. Първа сериозна опасност пред една от двете врати.

30-ата, Атанас Кабов също можеше да отбележи. Втори добър шанс за "лъвчетата".

39-ата, нова възможност за Калоян Кръстев, ударът му бу блокиран. Жалко, нашите можеха да водят в резултата.

Край на първото полувреме!

Няма голове, но полувремето бе много интересно с атаки към двете врати. Димитър Шейтанов трябваше да се намесва няколко пъти, но по-чистите положения бяха за България U19.

Резултатът е 0:0 и в срещата Франция - Испания.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

Няма промени и в двата отбора. А втората част продължава така, както свърши първата - с двуостра игра.

58-ата, 1:0 за Белгия! Сиебен Девале откри резултата след асистенция на Инди Боонен.

60-ата, две смени в белгийския отбор.

63-тата, Доминик Янков (роден 2000 г.) заменя Архан Исуф.

66-ата, Станислав Иванов отстъпва на Тони Иванов, това е втората смяна на Ангел Стойков.

67-ата, 2:0 за белгийците! Влезлият като смяна минути по-рано Опенда удвои след пас на много активния Верлинден.

73-тата, Опенда можеше да вкара отново, Шейтанов спаси.

76-ата, последна промяна на Стойков - Стефан Гаврилов (и той набор 2000) е на терена вместо Атанас Кабов.

85-ата, пореден пропуск на Калоян Кръстев, който изтърва възможността да направи последните минути интересни. Спасяване на вратаря Габриел.

КРАЙ НА МАЧА!

В другия двубой от групата Франция и Белгия сътвориха голеада, като си вкараха 6 гола след почивката, а "петлите" спечелиха с 4:2 и убедително спечелиха групата с три победи.

----

България - Белгия 0:2

0:1 Сиебен Девале (58), 0:2 Опенда (67)

България U19: Димитър Шейтанов, Ертан Томбак, Петко Христов, Андреа Христов, Иван Турицов, Архан Исуф (63-Доминик Янков), Димитър Костадинов, Атанас Кабов (76-Стефан Гаврилов), Иван Тилев, Станислав Иванов-капитан (66-Тони Иванов), Калоян Кръстев;
Селекционер: Ангел Стойков

Белгия U19: Брент Габриел, Себастиан Борнаув-капитан, Даам Фулон (60-Корин), Сиебен Девале, Тибо Верлинден, Майк Трезор Ндайшимайе (60-Опенда), Инди Боонен, Давино Лиесенс, Жером Деом (69-Верстрет), Сене Линен, Брендан Шоонберт;
Селекционер: Герт Верхейен

Главен съдия: Анти Мунука (Финландия), асистенти: Юка Хонканен (Финландия) и Мигел Мартинес (Испания);

Жълт картон: Иван Турицов (България); Опенда (Белгия);