Септември (2000) ще спори за купата, елиминира Левски

Ваня Николова 27/03/2018 18:25

Септември ще играе на финала в турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени през 2000 година.

Тимът, воден от Антон Кирилов, елиминира Левски след минимална победа с 1:0 в полуфиналния мач реванш и с общ резултат 2:1 се класира за битката за трофея.

Мачът се игра на изкуствения терен на 57-о училище в София.

Двубоят бе доста напрегнат, а до 20-ата минута главният съдия Николай Йорданов вече бе показал 5 жълти картона.

В 15-ата домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като защитник на Левски игра с ръка в наказателното поле. Октай Хамдиев застана зад топката и не сгреши - 1:0.

До края на полувремето "сините" имаха една по-сериозна възможност да изравнят. В 36-ата минута хубав удар на Симеон Димитров бе отразен в корнер от вратаря на Септември Иван Василев.

В първите около 15 минути на втората част домакините създадоха три положения, при които спокойно можеха да решат окончателно мача в своя полза. В 47-ата Владимир Николов проби отляво и подаде в наказателното поле, но там Христо Киров и Иван Стефанов не успяха да нанесат точен удар.

Малко по-късно след центриране от фаул топката стигна до Владимир Николов, но той я прати над вратата.

Последва атака на Октай Хамдиев отляво и подаване към Христо Киров. Ударът му бе спасен от стража на Левски Петър Иванов.

Владимир Николов имаше още един шанс да се разпише, този път от пряк свободен удар. Последна преграда пред гола отново беше вратарят на "сините" Петър Иванов.

Левски опита да натисне и да стигне поне до равенството, но гостите така и не знаеха как да намерят верния път към вратата на съперника.

На финала Септември ще играе срещу Черно море, който отстрани Берое.