ЦСКА (2004) срещу Левски на финала за купата

Ваня Николова 28/03/2018 17:50

ЦСКА-София ще играе на финала в турнира за Купата на БФС при децата, родени през 2004 година. "Червените" отстраниха Ботев (Пловдив) и ще спорят за трофея с Левски, който по-рано днес елиминира Лудогорец.

В полуфиналния мач реванш "армейците" се наложиха с 3:1 и с общ резултат 6:2 стигнаха до последния двубой в надпреварата.

Срещата с "канарчетата" се игра на терен 1 в комплекс "Царско село".

Гостите имаха страхотен шанс в самото начало на мача да поведат. Капитанът на ЦСКА Валентин Ситнилски сгреши пред наказателното поле, Никола Гелин от Ботев овладя и от чиста позиция стреля в аут.

В 11-ата минута Виктор Атанасов от състава на домакините проби отляво, влезе в наказателното поле и бе фаулиран от Иван Иванов. Играчът на Ботев видя жълтия картон, а ЦСКА получи право да изпълни дузпа. Йоан Борносузов бе точен за 1:0.

Малко преди края удар на Валентин Ситнилски с глава бе отразен от вратаря на Ботев Кристиан Кръстев, а при добавката Павел Жабов прати топката в аут.

Осем минути след почивката Жабов получи в назателното поле, освободи се и отблизо покачи на 2:0.

В 48-ата минута Ботев върна едно попадение. Никола Илиев отне от Ситнилски, направи двойно с Иван Аврамов и завърши успешно атаката за 2:1.

Последният гол бе отбелязан в 53-ата минута. Жабов изведе по порекрасен начин Йоан Борносузов, който направи 3:1.

Резервата за Ботев Мартин Иванов провери с удар от дистанция дали вратарят на ЦСКА е на мястото си, но стражът на "червените" Иван Маринов се намеси и изби в корнер.

Финалът ЦСКА-София - Левски е на 24 април. Стадионът ще бъде определен допълнително.

----

ЦСКА-София - Ботев (Пловдив) 3:1

1:0 Йоан Борносузов (11-дузпа), 2:0 Павел Жабов (43), 2:1 Никола Илиев (48), 3:1 Йоан Борнозусов (53)

ЦСКА-София: Иван Маринов, Валентин Ситнилски-кaпитан (Александър Божков), Габриел Александров, Мартин Влаевски, Кирил Великов (Георги Шаламанов), Виктор Атанасов, Николай Няголов, Георги Чорбаджийски (Ясен Спиров), Йоан Лозанов, Йоан Борносузов (Александър Георгиев), Павел Жабов;

Треньор: Атанас Борносузов;

Ботев (Пловдив): Кристиан Кръстев-капитан, Иван Величков (Огнян Симеонов), Илиян Тонов, Иван Иванов, Николай Желязков (Станислав Василев), Теодор Андреев, Никола Илиев, Даниел Гичев, Иван Аврамов, Никола Гелин (Мартин Иванов), Иван Узунов (Андрей Цой);

Треньор: Андрей Андреев;

Съдии: Вангел Вангелов, Станислав Станев и Любин Димитров;

Делегат на БФС: Антон Терзиев;

Жълти картони: Йоан Борносузов (ЦСКА); Иван Иванов, Иван Аврамов (Ботев);