Грозни сцени и скандали на мач от младшата в София

Ваня Николова 05/04/2018 16:10

Барокко победи Царско село с 1:0 в среща от 22-ия кръг на зоналното първенство на юношите младша възраст, родени през 2001-2002 година.

Единственият гол падна от дузпа, а решението да бъде отсъден наказателният удар предизвика скандали и разправии след мача.

Началото на двубоя не предвещаваше подобен край. Срещата не предложи много положения и не блестеше с много футболни достойнства.

В 10-ата минута топката излезе в аут от пряк свободен удар на Кристиян Тасков от Царско село. Малко по-късно Николай Стойчев от тима на гостите засече кълбото след корнер, но не затрудни стража на домакините Димитър Димитров. В 25-ата мин Йоан Асенов от Царско село стреля неточно от дистанция.

Борис Маринов от тима на Барокко имаше възможност да изпълни два преки свободни удара, но в първия случай вратарят на Царско село Стилян Илиев улови без проблеми, а при втория Маринов би в аут.

В 35-ата минута стражът на гостите не бе прецизен при изнасянето на топката. Тя попадна във Валентин Мартинов, който опита да го прехвърли, но не намери очертанията на вратата.

В 38-ата минута Борис Маринов атакува отляво за домакините и центрира в наказателното поле, където Мартин Христов с глава не успя да нанесе точен удар.

В последната минута Георги Доканин изпълни добре пряк свободен удар, който бе избит в корнер от вратаря на Барокко.

След почивката двубоят продължи в спокойно, дори скучно темпо до 66-ата минута. Тогава главният съдия Николай Ангелов отсъди дузпа за игра с ръка на Доканин в наказателното поле на гостите. Решението предизвика бурни протести от тяхна страна, както и на треньора Юлиян Спасов.

Валентин Мартинов реализира наказателния удар за 1:0.

Няколко минути по-късно наставникът на Царско село Юлиян Спасов бе изгонен заради ново оспорване на съдийско решение. Гостите опитаха натиск в края, но така и не успяха да изравнят.

След края на срещата станаха грозни сцени на терена. Започнаха разправии, в които се включи футболният треньор Велислав Вуцов. Той изгледа мача от трибуните, а след това нападна рефера заради отсъдената дузпа и отправи обиди и закани към него.

Последваха реплики между двамата, както и скандали между Вуцов и играчи на домакините. Наложи се охраната да се намесва. За радост до по-сериозни инциденти не се стигна, а само до словесни престрелки, след което отборите и съдиите се прибраха в съблекалните.

Царско село заема четвърто място в класирането с 45 точки, Барокко е девети с 27 т.