България U18 обърна Армения след два гола пасив

Валентин Маринов 12/04/2018 13:15

България U18 (набор 2000-2001) победи Армения U18 с 4:2 във втората контрола между двата тима в “Дом на футбола” в “Бояна”.

Тимът на Ангел Стойков губеше с 0:2 след две бързи попадения на гостите в 1-ата и 5-ата минута. При този резултат приключи първото полувреме.

След почивката “лъвовете” отговориха, като стигнаха до обрат само за 16 минути с много силна игра.

Никола Борисов намали в 56-ата, Хюсеин Кельовлуев изравни в 60-ата, а влезлият като смяна Денислав Станчев даде аванс на българите в 72-ата.

Отново той оформи крайния резултат в 90-ата. Преди два дни България U18 спечели с 2:1.

Началото бе шокиращо. Мартин Григорян откри още в 1-ата минута, а в 5-ата Ерик Азизян удвои. И в двата случая имаше индивидуални грешки на наши.

Арменците поначало влязоха в мача по-мотивирани, а желанието им за победа личеше от всяко едно единоборство. Гостите се държаха така, сякаш мачът е квалификация. В което няма нищо лошо - това е добър урок за българите. Но някои нарушения бяха доста груби.

Лоша новина за Ангел Стойков е контузия в коляното на капитана Стефан Гаврилов, който бе заменен с Тихомир Димитров в средата на първото полувреме. Валентин Антов зае позиция като вътрешен халф, а Димитров го замени в сърцето на отбраната ни.

Постепенно българите установиха контрол, но срещаха трудности да пробият добре групираните арменци. Хюсеин Кельовлуев можеше да намали, но не уцели мрежата.

През втората част селекцията ни излезе преобразена, като към натиска прибави агресия, движение и острота. Всяка атака завършваше с пропуск. Кристиан Добрев, Джошкун Теменужков (юноша на Барселона, а сега играч на Лийдс) и Божидар Чуканов по чудо не отбелязаха. Имаше мелета.

Неизбежното се случи в 56-ата, когато Никола Борисов върна едно попадение след ъглов удар.

Не закъсня изравняването - Хюсеин Кельовлуев направи 2:2 с глава. Малко след това играчът на Лудогорец бе заменен от Денислав Станчев, оказал се жокер за Стойков.

3:2 стана с хубав диагонален удар на старозагореца в 72-ата, а в последната минута Теменужков изработи попадението на Станчев след спечелен двубой с вратаря на Армения.

Днес Стойков не можеше да разчита на основни играчи като Мартин Минчев (Черно море), Илия Груев (Вердер Бремен) и Преслав Боруков (Шефийлд Уензди), за които има договорка с клубовете да бъдат използвани само в първата среща. Доминик Янков пък изобщо не е пуснат от Лудогорец - халфът играе във втория тим на "орлите".

България U18: Стилиян Ангелов (Ботев Пловдив), Мартин Дичев (Черно море), Никола Борисов (ЦСКА-София), Иво Димитров (Септември), Валентин Антов (ЦСКА-София), Стефан Гаврилов-капитан, Шефийлд Уензди (Тихомир Димитров, Лудогорец), Емануил Личев (ЦСКА-София), Кристиан Добрев, Ботев (Иван Йорданов, Лудогорец), Хюсеин Кельовлуев, Лудогорец (Денислав Станчев, Верея), Божидар Чуканов (ЦСКА-София), Джошкун Теменужков (Лийдс);

Селекционер: Ангел Стойков