ЦСКА (2004) срази Левски в дербито при децата

Viasport 12/04/2018 16:25

ЦСКА-София победи Левски с 4:1 в изтеглен мач от 22-ия кръг на столичното първенство при децата, родени през 2004 година.

"Червените" поведоха още във във втората минута с гол на Павел Жабов след подаване на Йоан Борносузов.

В 16-ата "сините" останаха с човек по-малко, след като Антоан Тонев бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Йоан Борносузов, който пък получи жълт при ситуацията.

В 48-ата минута ЦСКА удвои аванса си. Йоан Борносузов бе изведен на чиста позиция и вкара за 2:0. Две минути по-късно Левски получи право да изпълни дузпа, отсъдена за нарушение на Мартин Влаевски. Николай Арахангелов бе точен и намали - 1:2.

В 61-ата минута Георги Чорбаджийски отбеляза трети гол за "армейците" след самостоятелен пробив. Крайното 4:1 оформи Йоан Борносузов от дузпа в 68-ата минута. Наказателният удар бе дадена за нарушение на Мартин Зимбилев срещу играч на "червените".

ЦСКА е лидер в първенството с пълен актив - 20 мача, 20 победи, 60 точки. Левски е на второ място с 52 точки.

На 24 април двата тима ще се изправят отново един срещу друг, този път във финал в турнира за Купата на БФС.

----

ЦСКА-София - Левски 4:1 (1:0)

1:0 Павел Жабов (2), 2:0 Йоан Борносузов (48), 2:1 Николай Арахангелов (50-дузпа), 3:1 Георги Чорбаджийски (61), 4:1 Йоан Борносузов (68-дузпа);

ЦСКА: Иван Маринов, Валентин Ситнилски–капитан, Габриел Александров, Мартин Влаевски, Николай Няголов (Кирил Великов), Виктор Атанасов, Георги Чорбаджийски, Йоан Лозанов, Йоан Борносузов (Александър Георгиев), Ясен Цеков (Ясен Спиров), Павел Жабов (Георги Шаламанов);

Треньор: Атанас Борносузов;

Левски: Калоян Славчев, Даниел Янакиев, Мартин Зимбилев, Денис Динев-капитан, Никола Църовски, Радослав Петров, Николай Арахангелов, Антоан Тонев, Емил Кьосов (Виктор Атанасов), Атанас Йорданов (Юлиян Илиев), Георги Атанасов;

Треньор: Йордан Петков;

Съдии: Георги Николов, Пламен Ванков и Любин Димитров;

Делегат на БФС: Велко Попов;

Жълт картон: Йоан Борносузов, Ясен Цеков (ЦСКА); Денис Динев (Левски);

Червен картон: Антоан Тонев;