U19: Обрати за Дунав и Локомотив (обзор)

Валентин Маринов 14/04/2018 21:36

Четири мача се играха днес от 22-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 г. и всички бяха интересни като резултати и развой, а имаше и футбол в тях.

Лудогорец записа две победи срещу Левски днес - и в двете Елитни дивизии. Ботев (Пловдив) не допусна изненада в Бургас и преследва “орлите”.

Локомотив (Пловдив) и Дунав (Русе) пък записаха впечатляващи обрати срещу силни съперници.

Останалите четири двубоя се играят в неделя. А ето какво се случи днес.

----
Септември (София) - Дунав (Русе) 1:2 (1:0)

Украшението на кръга, поне досега. Мач за пример във всички отношения - като терен, обстановка, хубави изпълнения, надиграване. Всеки един знак нямаше да е несправедлив.

Йордан Тодоров откри за домакините в 20-ата минута. Гостите не се предадоха и усилията им бяха възнаградени в края. В 78-ата влезлият като смяна Димитър Илиев изравни, а в последните секунди на продължението русенци ликуваха.

Крайният защитник Валентино Макавеев открадна топката, нахлу в полето на Септември, навлезе по диагонал и сле залъгващо движение за изстрел изведе Георги Горанов, който направи 2:1.

Двата тима създадоха доста положения. Това е най-силният мач на Дунав за пролетния полусезон.

----
Локомотив (Пловдив) - Пирин (Благоевгад) 2:1 (1:1)

“Орлетата” забиха може би най-бързия гол за сезона - още в 13-ата секунда. Вкара го Кирил Дамбов.

В 15-ата Виктор Ергин можеше да изравни, но съдбата само му намигна - топката срещна гредата след него удар и мина покрай голлинията, но не влезе в мрежата.

В 37-ата Октай Юсеин изравни, а малко след това Димитър Законов направи 1:1 и при гредите.

Петър Главчев бе точен за 2:1 малко след почивката от пряк свободен удар при лошо построена стена. В 80-ата и Мариян Тонев нацели рамката за Локо.

----
Лудогорец - Левски 2:0 (1:0)

Не стана точно дерби. Лидерът в класирането не позволи на “сините” да застрашат победния му рейд.

Димитър Митков вкара от дузпа в 35-ата, а в 70-ата удвои. Той и Стефан Методиев удариха греди.

----
Черноморец (Бургас) - Ботев (Пловдив) 2:6 (1:2)

“Канарчетата” станаха еднолично втори поне за ден.

Ангел Бастунов откри, а Георги Стойков удвои в средата на първото полувреме. Домакините върнаха един гол чрез Кристиян Козаров.

След почивката Бастунов се разписа още веднъж. Димитър Богданов пък покачи на 4:1, преди Николай Петков да намали пасива на “акулите”.

До края се разписаха Илиян Томов и Васил Василев.

Класирането и програмата за неделя, ВИЖТЕ ТУК.

Снимка: lokomotivpd.com