Славия спечели турнира в памет на Ваня Войнова

BGbasket.com 16/04/2018 14:05

Баскетболистките на Славия спечелиха купата на международния турнир в памет на легендарната Ваня Войнова за първи път. Тази година надпреварата бе за 14-годишни момичета и отново бе организирана от "София - Европейска столица на спорта" и БК Славия.

На финала "белите" от София победиха 39:35 тима на Радивой Корач и така не позволиха за втора поредна година трофеят да замине за Сърбия. За трите дни на надпреварата воденият от старши треньора Александър Апостолов отбор на Славия завърши турнира без загуба.

За бронза тимът на Клубски патриот от Македония се наложи с 32:22 на Мелисия от Гърция. Шампионките и останалите призьорки бяха наградени от легендарни баскетболистки, донесли на България едни от най-значимите успехи в спорта.

Това бе второто издание на турнира. Преди година сръбкините от Радивой Корач записаха три победи и се наредиха първи пред състава на домакините от Славия, Санга (Италия) и Озона (Испания), като тогава участваха състезателки до 16-годишна възраст.

Турнирът е отлична възможност за младите български баскетболистки да премерят сили с отбори от водещи нации в европейския баскетбол. Радваме се, че точно нашият тим спечели трофея, при това без загубена среща. През тези три дни видяхме доста качествени мачове. Желанието ни е турнирът в зала „Триадица“ да се превърне в традиционна и важна проверка за младите българки в директни двубои с техните съпернички от водещи школи и страни с традиции в този спорт,“ заяви президентът на БК Славия Васил Йотов.