Волейболистките на полуфинал на Евроволей

BGvolleyball.com 18/04/2018 21:55

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 17 години се класира за финалната четворка на европейското първенство в София.

Волейболистките ни, водени от Стоян Гунчев, надиграха Сърбия с 3:1 (25:19, 25:21, 21:25, 25:22) в последния си мач от група I в столичната зала „Христо Ботев“. С този успех националките завършиха на втора позиция в групата, с четири победи и една загуба и продължават напред на полуфинали.

Треньорът Стоян Гунчев заложи на следния състав състав: Борислава Личева - разпределител, Александра Георгиева и Мария Йорданова в посрещане, Йоана Атанасова и Мила Иванова в центъра, Мерелин Николова - диагонал, Галина Карабашева - либеро (Моника Тодорова, Александра Съйкова)

Залогът в мача - участие във финалната четворка, доведе до голяма мотивация в българския тим, който не позволи на високия състав на Сърбия да противодейства. Волейболистките ни стартираха стабилно в мача, като започнаха да диктуват играта. Силното ни оръжие - сервисът, заработи, като благодарение на него нашите взеха първоначален аванс от три точки 12:9.

Тимът ни продължи да тормози противниковото посрещане и разликата нарасна на 20:15. До края националките ни задържаха темпото и спечелиха първия гейм.

Във втората част възходът продължи, а сервисът ни отново бе труден, като България поведе с 6:2. Съперничките започнаха да грешат, а нашите момичета дръпнаха с 16:10.

Сръбкините се опитаха да се върнат, като успяха да намалят разликата до две точки 21:23. В решителните минути обаче нашите устояха на всички атаки и спечелиха гейма, като поведоха с 2:0.

Гостите обаче не се предадоха и изригнаха в третата част на мача и на втората почивка водеха с 16:12. Те показаха възможности, като на свой ред засилиха началния удар, а атаката им, особено в центъра, стана неспасяема. Натискът разколеба нашите момичета, те не успяха да намерят вярното решение и съперничките спечелиха гейма и се върнаха в играта.

Четвъртата част бе изключително оспорвана и премина през редица обрати. В крайна сметка тимът на България показа страхотен дух и и мотивация, като устоя на огромното напрежение и повали съперника, а с това спечели и крайната победа.

Най-резултатна бе Александра Георгиева с 20 точки (1 блокада)14 добави Мария Йорданова (1 ас). За "репрезентацията" Валерия Савичевич приключи с 15 точки (3 аса, 4 блокади).