Черно море изненада Септември в Елитната U17

Ваня Николова 21/04/2018 15:50

Черно море спечели с 2:0 гостуването си на Септември в среща от 24-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

В 5-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Симеон Чатов срещу Александър Александров. Капитанът на "моряците" Даниел Стоянов бе точен от бялата точка.

Малко по-късно при удар на Тугай Неджет от състава на Черно море топката излезе в аут. Домакините отговориха с далечен изстрел на Александър Милчев.

Постепенно играчите на Септември взеха инициативата и погледанаха смело към вратата на съперника. Никола Колев изведе Иван Чилов на добра позиция, но последният не можа да нанесе удар. Последва центриране на Дамян Ганчев от фаул в наказателното поле, където никой от неговите съотборници не съумя да засече подаването.

В 33-ата минута домакините пратиха топката във вратата на Черно море след корнер, но голът не беше зачетен поради засада. Отсъждането предизвика недоволството на треньорския щаб на Септември. Съдийската бригада обаче бе категорична в решението си.

В края на полувремето вратарят на домакините Пресиян Христов спаси отбора си от второ попадение след два последователни удара на играчи на Черно море. При атаката на гостите останаха съмнения за засада.

Малко след почивката удар на нападателя на "моряците" Денислав Ангелов бе уловен от стража на столичани. Пресиян Христов се прояви и две минути по-късно, когато гостите организираха контраатака, Иван Иванов изведе Велислав Василев, но Христов бе последна преграда след удара на Василев.

Последваха две много добри положения за Септември, пропуснати от Иван Чилов. При първата той бе оставен сам в наказателното поле, но с глава стреля слабо. При второто Чилов засече топката от корнер, но не намери очертанията на вратата.

В средата на полувремето Денислав Ангелов отново не успя да преодолее Христов, който изби в корнер. 5 минути преди края домакините останаха в намален състав. Капитанът Райко Алов напусна терена след втори жълт картон.

В добавеното време Черно море организира контраатака, при която Денислав Ангелов пое на центъра, напредна и подпечата успеха на гостите 2:0.