U17: Славия нанесе втора загуба на лидера Ботев (обзор)

Ваня Николова 21/04/2018 17:55

Пет срещи от 24-ия кръг на Елитната U17 се играха днес.

Славия победи лидера Ботев (Пловдив) в София. Това е едва втората загуба за "канарчетата" в шампионата. Първата е от есенния полусезон - 2:3 от Левски.

Въпреки поражението "жълто-черните" остават на върха в класирането с 62 точки, със седем повече от ЦСКА-София.

Лудогорец и ЦСКА спечелиха гостуванията си, съответно на Левски-Раковски и Дунав (Русе).

Локомотив (Пловдив) и Черно море също записаха победи навън - срещу Етър и Септември.

Останалите три срещи са в неделя, 22 април.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

----

Левски-Раковски - Лудогорец 0:3 (0:1)

Георги Бабалиев откри за Лудогорец. През второто полувреме Велислав Минков се разписа в 60-ата минута, а пет по-късно Димитър Жеков оформи класическия резултат за гостите. Владимир Машев удари греда за домакините.

Успехът изкачи Лудогорец на трето място поне до утре, когато Левски приема Монтана. Разградчани имат 51 точки, "сините" са с 50, но и мач по-малко. Левски-Раковски е на 14-а позиция.

----

Дунав - ЦСКА-София 0:2 (0:1)

Двубоят се игра на стадион "Дунав" в Русе. "Армейците" бяха водени в този мач от Сашо Борисов, който замени титулярния наставник Добромир Митов.

Гостите отбелязаха по един гол през двете полувремена. Андрей Йорданов откри преди почивката, а Асен Дончев направи победата на ЦСКА по-убедителна.

"Червените" са на второ място с 55 точки, Дунав заема 11-а позиция 21.

----

Славия - Ботев (Пловдив) 2:0 (1:0)

Красимир Панчев откри резултата в средата на първото полувреме, когато засече с глава топката при центриране от фаул. Десетина минути след почивката Александър Дилов се откъсна сам срещу вратаря на Ботев, прехвърли го, но топката срещна гредата и излезе в аут.

Пропуски за гостите направиха Иван Василев и Емил Колев.

Красимир Панчев направи 2:0 в 70-ата минута след асистенция на Георги Илиев. В края "белите" имаха две добри контраатаки, при които обаче не успяха да реализират.

За гостите не играха основни футболисти като Кристиан Добрев и Станислав Шопов, които не бяха в групата.

На резервната скамейка на Ботев останаха някои момчета, родени през 2002 г. Те бяха запазени за финала за Купата на БФС с Левски, който е в сряда.

----

Етър - Локомотив (Пловдив) 1:2 (0:2)

Гостите поведоха още във втората минута. Николай Джелебов центрира отдясно и Филип Колев с хубав удар откри. В края на полувремето Мартин Паскалев удвои аванса на Локомотив.

Пропуски за гостите направиха Златан Христев, Велко Мичкюров и Петко Петков.

В 70-ата минута Ростислав Узунов върна едно попадение за Етър. Домакините имаха още две много добри положения като при едното точката се разходи по голлинията.